UM Wejherowo: Ósemka” Złotym Liderem Lokalnej Ekologii


Wejherowska ósemka” otrzymała tytuł Złoty Lider Lokalnej Ekologii 2021-2022 przyznawany przez KZG Dolina Redy i Chylonki”. Tytuł nadawany jest za szczególny wkład w działania na rzecz aktywizacji społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa ekologicznego. Uczennica szkoły - Julia Lipska w konkursie fotograficznym Razem chronimy środowisko” otrzymała drugą nagrodę.
Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki” jako Lider Polskiej Ekologii (tytuł nadany w 2008 roku przez Ministra Środowiska) realizuje lokalne edycje tego prestiżowego konkursu Lider Lokalnej Ekologii”. Jest to kompleksowy, wielozadaniowy, interaktywny projekt edukacji ekologicznej, który angażuje coraz większe rzesze uczestników. Jego adresatami są placówki oświatowe wszystkich poziomów edukacyjnych.
Koordynatorem projektu w wejherowskiej ósemce” była Dominika Dąbrowska, a nagrodę odebrała w imieniu Danuty Czernewskiej, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 (SP nr 8) Dorota Chodubska.
Projekty ekologiczne w ósemce”
W ósemce” w ciągu całego roku szkolnego realizowanych było szereg projektów, które miały na celu uświadamianie, jak wielkim problemem jest nadmierny konsumpcjonizm, który przyczynia się do powstawania ogromnej liczby odpadów.
Przedszkolaki, uczniowie klas najmłodszych, aż po młodzież klas VII i VIII, brali udział w wykładach, warsztatach, akcjach i konkursach ekologicznych. W czasie tych akcji dowiedzieli się jak ważne jest świadome podchodzenie do problemu. Aby to było możliwe, niezbędna jest odpowiednia wiedza, którą uzyskali od nauczycieli i starszych kolegów i koleżanek. W czasie realizacji projektu dowiedzieli się na czym polega zerowaste”, że jedzenia nie można marnować, a powstałe odpady należy kompostować
i odpowiednio segregować. Nauczyli się również wykorzystywać odpady w pracach plastycznych. Wykazali się wielką kreatywnością.
Urząd Miasta Wejherowo,
wejherowo.pl/artykuly/osemka-zlotym-liderem-lokalnej-ekologii-a8635.html
Ostatnie Artykuły

Palmowa procesja w Wejherowie znów połączyła scenę, modlitwę i kaszubską tradycję
![[PIŁKA RĘCZNA] KS Tytani Wejherowo – SMS ZPRP Kwidzyn 38:37 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – nerwowa końcówka i ważne zwycięstwo gospodarzy](/images/mecz/thumbnails/ks-tytani-wejherowo-sms-zprp-kwidzyn-29032026-3837.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] KS Tytani Wejherowo – SMS ZPRP Kwidzyn 38:37 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – nerwowa końcówka i ważne zwycięstwo gospodarzy

Sekundy nieuwagi w Luzinie - rowerzystka uderzyła w bok Toyoty

Słodycze znikają z półek - policja w Wejherowie bije na alarm

Wejherowska policja alarmuje - dzieci jadą do szkoły bez uprawnień

Wejherowska Kalwaria znów zamieni się w scenę pasyjnego misterium

Elektrownia w Choczewie przyciąga Wejherowo do stołu rozmów z biznesem

Dzielnicowi i straż leśna weszli do lasu - tropią wysypiska i kłusowników

Kniewo szykuje nową Radę Sołecką. Rusza nabór kandydatów przed wyborami

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Tir wjechał w kontrolę w Wejherowie - pod fotelem był narkotyk

Wejherowo zanurzy się w pieśni o morzu - od sali po plac miasta

W dwa dni wpadło 18 osób - wejherowska policja zacisnęła pętlę

