Aktualne ceny mieszkań w Wejherowie. Zobacz, ile przeciętnie płacono za metr nieruchomości do końca września 2026

Barometr cen, październik 2026: mediana ceny mieszkania w Wejherowie wyniosła 7 815 zł/m² w ostatnich 12 miesiącach. To o 283 zł/m², czyli 3,8% więcej niż średnia z 2025 r. Za tym wynikiem kryje się jednak zróżnicowany rynek: znaczenie mają metraż, lokalizacja i wybór między mieszkaniem nowym a używanym. Analizujemy ceny transakcyjne z aktów notarialnych, nie oczekiwania sprzedających zapisane w ogłoszeniach.
Redakcja wejherowski24.pl dokłada szczególnych starań, by informacje na tej stronie były rzetelne i aktualne. Jeśli mimo to zauważysz błąd, zgłoś go redakcji.
Spis treści:
- Ceny mieszkań w Wejherowie: najważniejsze liczby
- Nowe mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?
- Ile kosztuje kawalerka, a ile duże mieszkanie?
- Mapa cen: gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej
- Ceny mieszkań przy konkretnych ulicach
- Ceny działek w Wejherowie
- Ile naprawdę kosztuje zakup: PCC, notariusz, opłaty
- Jak zmieniały się ceny od 2019 roku
- Wejherowo na tle regionu: gdzie za metr płaci się mniej
- Najczęstsze pytania
- Metodologia
Ceny mieszkań w Wejherowie: najważniejsze liczby
- 7 815 zł/m² - mediana ceny mieszkań
- +3,8% - zmiana wobec średniej z 2025 r. (+283 zł na metrze)
- 6 475-8 886 zł/m² - w tych widełkach zawierała się połowa wszystkich transakcji
- 344 000 zł - typowa cena zakupu; typowe mieszkanie miało 46 m²
- +37% - o tyle podrożał metr od 2021 r. (średnio +6,5% rocznie)
- rejon Osiedle Kazimierza Dzięcielskiego - najdroższa część miasta: 8 896 zł/m²
Cena metra pozwala porównywać lokale, natomiast cena całkowita pokazuje skalę potrzebnego budżetu. Oba wskaźniki warto czytać razem: większe mieszkanie może mieć tańszy metr, ale wymagać większej kwoty na zakup.

Nowe mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?
| Rynek | Mediana zł/m² |
|---|---|
| pierwotny (deweloperski) | 8 695 |
| wtórny | 7 895 |
8 695 zł/m² płacono za mieszkania od deweloperów, a 7 895 zł/m² za lokale używane. Rynek pierwotny był o 10,1% droższy. Premia za nowe budownictwo może wiązać się z parametrami budynku i jego infrastrukturą; przy wyborze lokalu znaczenie ma również budżet na wykończenie lub remont.
Ile kosztuje kawalerka, a ile duże mieszkanie?
| Metraż | Mediana zł/m² |
|---|---|
| 25-35 m² (kawalerki) | 9 276 |
| 35-45 m² (małe 2-pok.) | 7 761 |
| 45-55 m² (2-pok.) | 7 632 |
| 55-70 m² (3-pok.) | 7 724 |
| 70-90 m² (duże 3-4 pok.) | 5 576 |
| 90-120 m² (największe) | 6 699 |
9 276 zł/m² to mediana dla mieszkań o powierzchni 25-35 m², najwyższa w zestawieniu. Najniższy poziom, 5 576 zł/m², występuje w segmencie 70-90 m². Zależność nie jest więc liniowa: największe lokale nie mają najtańszego metra.
Małe mieszkania mogą przyciągać nabywców niższą ceną całkowitą, co sprzyja wyższej stawce za jednostkę powierzchni. Wykres pokazuje, dlaczego porównanie ofert warto zaczynać od podobnego metrażu.

Mapa cen: gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej
8 896 zł/m² wyniosła mediana w rejonie Osiedle Kazimierza Dzięcielskiego. W rejonie Śródmieście było to 5 831 zł/m²; różnica między tymi rejonami sięga 53%. Lokalizacja jest zatem istotnym elementem budżetu, obok powierzchni i rodzaju budownictwa.
| Rejon | zł/m² |
|---|---|
| Osiedle Kazimierza Dzięcielskiego | 8 896 |
| Osiedle Franciszka Fenikowskiego | 8 565 |
| Osiedle Stanisława Staszica | 8 214 |
| Osiedle Leśna Kraina | 7 944 * |
| Osiedle Sobieskiego | 7 908 |
| Apartamenty Nad Cedronem | 7 633 |
| Osiedle Kaszubskie | 7 583 |
| Osiedle Przy Pompie | 7 524 |
| Osiedle Fryderyka Chopina | 7 487 * |
| Osiedle Harcerskie | 7 318 |
| Osiedle 1000-lecia Państwa Polskiego | 6 670 |
| Osiedle Piotra Ściegiennego | 6 400 |
* w rejestrze niewiele danych dla tej okolicy - wartość orientacyjna


Ceny mieszkań przy konkretnych ulicach
Wśród ulic z najczęściej sprzedawanymi mieszkaniami znalazły się:
- ul. Osiedle Kaszubskie - mediana 8 082 zł/m²
- ul. Kazimierza Dzięcielskiego - mediana 8 593 zł/m²
- ul. Harcerska - mediana 7 348 zł/m²
9 703 zł/m² osiągnęła ul. 12 Marca, najwyżej wśród ulic o żywym obrocie. Przy ul. Harcerska było to 7 348 zł/m², czyli o 2 355 zł na metrze mniej. Wykaz ulic uzupełnia mapę rejonów, pokazując ceny bliżej konkretnych adresów.
Ceny działek w Wejherowie
241 zł/m² wyniosła mediana ceny działek z ostatnich 24 miesięcy. Typowa sprzedawana parcela miała 836 m². Przy porównywaniu gruntów poza powierzchnią znaczenie mają przeznaczenie, dostęp do drogi i uzbrojenie, które wpływają na możliwości wykorzystania nieruchomości.
Najświeższe wiadomości z Wejherowa czekają na stronie głównej wejherowski24.pl, a koncerty, spotkania i imprezy na najbliższe dni – w kalendarzu wydarzeń.
Ile naprawdę kosztuje zakup: PCC, notariusz, opłaty
Przy zakupie mieszkania za 344 000 zł na rynku wtórnym trzeba uwzględnić także wydatki poza ceną lokalu. Podatek PCC wynosi 2%, czyli około 6 880 zł; nie zapłacą go osoby kupujące swoje pierwsze mieszkanie.
Maksymalna taksa notarialna to do około 2 640 zł z VAT, przy czym stawki są negocjowalne. Opłaty sądowe za wpisy do księgi wieczystej wynoszą 300 zł. Przy zakupie od dewelopera PCC nie występuje - cena zawiera VAT.
Jak zmieniały się ceny od 2019 roku
Historia cen pokazuje długoterminowy wzrost: od 2021 r. stawka za metr zwiększyła się z 5 695 zł do 7 815 zł. O ile wzrosły ceny w ujęciu procentowym? Łącznie o 37%, przy średnim rocznym tempie 6,5%.

Wejherowo na tle regionu: gdzie za metr płaci się mniej
10 076 zł/m² wynosi mediana dla monitorowanych miast województwa pomorskiego. W Wejherowie metr kosztuje o 2 261 zł mniej. Także wszystkie pobliskie miasta w poniższym zestawieniu mają wyższe stawki.
| Miasto | Odległość | Mediana zł/m² | Różnica |
|---|---|---|---|
| Wejherowo | - | 7 815 | - |
| Reda | 7 km | 9 477 | +21,3% |
| Rumia | 11 km | 10 370 | +32,7% |
| Gdynia | 27 km | 11 897 | +52,2% |
| Gdańsk | 39 km | 13 075 | +67,3% |
W mieście Reda, oddalonym o 7 km, metr był o 1 662 zł, czyli 21,3% droższy. Dla kupującego wybór miasta oznacza więc także wybór między kosztem mieszkania a codzienną dostępnością pracy i usług.
Komentarz analityczny
3,8% wzrostu, odpowiadające 283 zł/m², jest tempem niższym od historycznych 6,5% rocznie od 2021 r. Wejherowo pozostaje na wzrostowej ścieżce, ale bieżąca dynamika jest słabsza niż długoterminowe tempo. Jednocześnie różnice między segmentami pokazują, że wspólny wynik miasta nie oznacza jednakowego poziomu cen wszystkich mieszkań.
Na największych rynkach wzrosty również były niewielkie: w II kwartale 2026 r. średnia cena nowych mieszkań wyniosła 14 444 zł/m², o 0,6% więcej rok do roku, a używanych 13 657 zł/m², o 0,7% więcej (źródło: NBP, Informacja o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych, II kwartał 2026 r.). Lokalny obraz wpisuje się zatem w szersze otoczenie dodatniej dynamiki cen.
Koszt finansowania pozostaje ważnym mechanizmem popytu. Stopa referencyjna utrzymała się na poziomie 3,75% (źródło: NBP, decyzja RPP z 9 września 2026 r.). Średnie oprocentowanie nowych kredytów mieszkaniowych wyniosło 6,07% w czerwcu, o 0,7 punktu procentowego mniej rok do roku (źródło: Raport AMRON-SARFiN nr 2/2026). Tańsze finansowanie może zwiększać dostępny budżet, a niższe ceny względem sąsiednich miast mogą wspierać zainteresowanie Wejherowem.
Co dalej z cenami? Jeśli dostępność kredytu będzie się poprawiać, a podaż mieszkań nie nadąży za popytem, presja wzrostowa może się utrzymać. Jeśli natomiast wybór lokali wzrośnie lub możliwości zakupowe osłabną, większe znaczenie mogą zyskać negocjacje. Twardych prognoz nie stawiamy.
Najczęstsze pytania
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Wejherowie?
Mediana z ostatnich 12 miesięcy wynosi 7 815 zł/m². Połowa transakcji mieściła się w przedziale 6 475-8 886 zł/m².
Czy ceny mieszkań w Wejherowie rosną, czy spadają?
Mediana jest o 283 zł/m², czyli 3,8% wyższa niż średnia z 2025 r.
Która część miasta jest najdroższa, a gdzie kupię najtaniej?
8 896 zł/m² odnotowano w rejonie Osiedle Kazimierza Dzięcielskiego. Niższy poziom, 5 831 zł/m², ma rejon Śródmieście.
Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie w Wejherowie?
Dla lokali 25-35 m² mediana wynosi 9 276 zł/m², a dla mieszkań 35-45 m² - 7 761 zł/m².
Czy mieszkanie od dewelopera jest droższe niż z rynku wtórnego?
Tak, mediana wynosi 8 695 zł/m² wobec 7 895 zł/m² na rynku wtórnym. Premia rynku pierwotnego to 10,1%.
Ile kosztuje działka w Wejherowie?
Mediana z ostatnich 24 miesięcy wynosi 241 zł/m², a typowa sprzedawana parcela miała 836 m².
Metodologia
Analiza powstała na podstawie Rejestru Cen Nieruchomości (RCN) prowadzonego przez starostwo powiatowe i udostępnianego przez GUGiK w serwisie geoportal.gov.pl - to rzeczywiste ceny transakcyjne z aktów notarialnych, nie ceny ofertowe. Podstawą tego opracowania jest 293 transakcji mieszkaniowych z ostatnich 12 miesięcy - akty notarialne z datami od 8 października 2025 do 3 sierpnia 2026 (mieszkania 25-120 m² z aktów jednolokalowych; filtr 1500-30 000 zł/m² odcina garaże, transakcje pakietowe i symboliczne). Jeśli nie zaznaczono inaczej, wszystkie wartości - mediana dla miasta, zestawienia osiedli i rejonów, metraży i ulic oraz historia cen - obejmują łącznie rynek pierwotny (42 transakcji) i wtórny (231); rozdzielenie rynków pokazuje wyłącznie tabela w sekcji o mieszkaniach od dewelopera i z rynku wtórnego. Podajemy mediany - odporne na skrajne akty.
Tam, gdzie rejestr zawiera niewiele wpisów dla danej okolicy lub segmentu, wartość oznaczamy jako orientacyjną, a przy skrajnie małej liczbie danych w ogóle jej nie publikujemy. Dla części zestawień o rzadszych transakcjach analiza obejmuje dłuższy okres (do 24 miesięcy lub od 2019 r.), aby wynik był stabilny.
Podział miasta na rejony oparto na zwyczajowych nazwach z map OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors, licencja ODbL); granice są orientacyjne i nie są to jednostki administracyjne.
Stan danych: 2026-08-03; wpisy trafiają do rejestru z opóźnieniem do kilku tygodni, więc ostatnie 2-3 miesiące są niepełne i mogą ulec rewizji.
Analiza ma charakter informacyjny - nie stanowi wyceny nieruchomości ani porady inwestycyjnej. RCN nie zawiera informacji o standardzie lokali. Ten barometr cen aktualizujemy co miesiąc; następna aktualizacja: listopad 2026.
Widzisz błąd lub nieaktualną informację? Zgłoś błąd, sprostowanie lub uwagę
![]()
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] Polonia Środa Wielkopolska – Wikęd Luzino 5:2 – lider górą w rozgrywkach Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II)](/images/mecz/thumbnails/polonia-sroda-wielkopolska-wiked-luzino-31102026-52.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Polonia Środa Wielkopolska – Wikęd Luzino 5:2 – lider górą w rozgrywkach Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II)

Seniorzy w Choczewie usłyszeli, jak rozpoznać oszustwo i zadbać o widoczność

Kradzież alkoholu i gaz pieprzowy w Wejherowie. 21-latek tymczasowo aresztowany

Ponad 180 000 gości podczas dwuletniej trasy Volvo For Safety

Kwiaty na grobach żołnierzy i Sztutowiaków. Hołd na Starym Cmentarzu

Kaszubski folklor spotka się z rodzinną tajemnicą na ekranie w Wejherowie

Młodzi artyści ułożyli Gdynię po swojemu. Oto laureaci konkursu

Adele zabrzmiała w Filharmonii. Tak wyglądał koncert Songbook 2.0

Elizabeth Holmes przed kamerą Nathana Fieldera. „Zobaczysz wszystko” w Filharmonii

Ponad 3,2 mln zł na drogi do pól. Wśród beneficjentów jest Szemud

Weekend w Wejherowie: co robić 30 października – 1 listopada?

Tusk o energii z wiatru. Pierwszy prąd już popłynął, Baltic 2 przed kolejnym etapem

Fałszywe alarmy i cyberprzemoc. Policjantki rozmawiały z uczniami w Wejherowie

Uciekał motocyklem przed policją w Rumi. Po zatrzymaniu usłyszał zarzuty
Przydatne dane teleadresowe
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie - kontakt, godziny, zasiłki i świadczenia
- Placówka Terenowa KRUS w Wejherowie - kontakt, godziny, gminy obsługiwane
- Apteki Bolszewo, gmina Wejherowo, powiat wejherowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Urząd Stanu Cywilnego w Rumi - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Apteki Kębłowo, gmina Luzino, powiat wejherowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Urząd Miasta Rumi - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
