Kino pod Gwiazdami: Niezapomniane seanse w plenerze
Kino pod Gwiazdami powraca w nowej, nowoczesnej odsłonie! Mieszkańcy mogą spodziewać się niezapomnianych wrażeń wizualnych dzięki technologii LED oraz wyjątkowych seansów w różnych plenerowych lokalizacjach. To idealna okazja do wspólnego spędzenia letnich wieczorów w magicznej atmosferze kina na świeżym powietrzu.

Nowoczesna technologia i wyjątkowe lokalizacje

Z inicjatywy prezydenta miasta, Krzysztofa Hildebrandta, Kino pod Gwiazdami wznowiło swoją działalność w nowej, bardziej nowoczesnej formie. Tegoroczne filmy będą wyświetlane na ekranie LED, co zapewni widzom niesamowite wrażenia wizualne, przewyższające tradycyjne projekcje. Dodatkowo, zmieniona została formuła wydarzenia, aby urozmaicić tegoroczną edycję kina.

Inauguracja tegorocznej edycji miała miejsce na Placu Jakuba Wejhera, gdzie miłośnicy kina mogli obejrzeć znakomitą czarną komedię pt. „W trójkącie” w reżyserii Rubena Östlunda. To wyjątkowe miejsce, które na co dzień tętni życiem, tym razem zamieniło się w plenerową salę kinową, oferując mieszkańcom unikalne doświadczenia.

Filmowe spotkania w plenerze

- Kino pod Gwiazdami to inicjatywa, która od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. W tym roku nasze filmowe spotkania są w nieco innej, ale też nowocześniejszej formie. Zaplanowaliśmy dla wejherowian osiem wyjątkowych seansów. Pierwszy film obejrzymy w absolutnie nietuzinkowej scenerii jakim jest rynek starego miasta. „W trójkącie” to znakomita czarna komedia i dzieło wielokrotnie nagradzanego szwedzkiego reżysera Rubena Östlunda. Idealna propozycja na okres urlopowy, ponieważ film również jest o tej tematyce. Natomiast zwieńczeniem Kina pod Gwiazdami będzie seans kina samochodowego na górnym tarasie w Parku Miejskim. Ciekawostką jest fakt, że będzie to pierwszy tego typu seans w naszym mieście. Już dzisiaj serdecznie Państwa zapraszam – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta miasta.

Kolejne pięć seansów odbędzie się w Amfiteatrze w Parku Miejskim, co pozwoli na jeszcze bardziej kameralne i klimatyczne spotkania z kinem. Ostatni seans, w formie kina samochodowego, odbędzie się 23 sierpnia na górnym tarasie w Parku Miejskim. To wyjątkowe wydarzenie będzie pierwszym tego typu w naszym mieście, co z pewnością przyciągnie wielu entuzjastów kina.

Pełny repertuar i godziny seansów

W tym roku mieszkańcy będą mieli okazję obejrzeć osiem wyjątkowych filmów. Seanse rozpoczynają się o godzinie 20:30, co pozwoli na pełne wykorzystanie magii wieczornego pleneru. Oto pełny repertuar Kina pod Gwiazdami:

  • 12.07 - Kochanice Króla Jeanne Du Barry
  • 19.07 - Strefa interesów
  • 26.07 - Zupa Nic
  • 02.08 - Bracia ze stali
  • 09.08 - Dream Scenario
  • 16.08 - Wiki i jej sekret
  • 23.08 - Piosenka o Miłości (kino samochodowe)

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tych wyjątkowych seansach. Kino pod Gwiazdami to nie tylko okazja do obejrzenia świetnych filmów, ale także do wspólnego spędzenia czasu w magicznej atmosferze plenerowego kina.


Wg inf z: Urząd Miasta w Wejherowie