Kierowca z zakazem prowadzenia zatrzymany przez policję w Redzie
Policjanci z Wejherowa zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, wciąż zasiadał za kierownicą. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia oraz dalsze konsekwencje prawne.

Kontrola drogowa zakończona zatrzymaniem

Wczoraj około godziny 13:00 funkcjonariusze ruchu drogowego z wejherowskiej komendy przeprowadzali rutynowe kontrole drogowe na terenie powiatu. W trakcie jednej z takich kontroli zatrzymali do sprawdzenia kierowcę fiata. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego prowadził pojazd mimo obowiązującego go sądowego zakazu.

Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

Podczas sprawdzania danych kierowcy w policyjnych systemach, policjanci odkryli, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązywał go przez sześć miesięcy i miał zakończyć się w drugiej połowie bieżącego miesiąca. Niestety, mężczyzna postanowił złamać prawo i wsiadł za kierownicę przed upływem tego okresu.

Konsekwencje prawne za naruszenie zakazu

Złamanie sądowego zakazu stanowi poważne przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Dodatkowo, sąd może orzec wobec mężczyzny kolejny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci z Wejherowa apelują do mieszkańców o bezwzględne przestrzeganie wyroków sądowych, podkreślając, że takie działania jak prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu czy środków odurzających, a także ignorowanie sądowych zakazów, stwarzają ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Apel policji do mieszkańców

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów i zachowanie odpowiedzialności na drodze. Ignorowanie wyroków sądowych nie tylko naraża na surowe konsekwencje prawne, ale przede wszystkim stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. Policja przypomina, że każdy, kto decyduje się na prowadzenie pojazdu mimo zakazu, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.


Policja Wejherowo