Zawracanie na podwójnej ciągłej skończyło się ciężkim wypadkiem w Gościcinie

Zawracanie na podwójnej ciągłej skończyło się ciężkim wypadkiem w Gościcinie

FOT. KPP w Wejherowie

Motocyklista z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala po zderzeniu z oplem na ul. Lęborskiej w Gościcinie. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy zabezpieczyli ślady i ustalali przebieg zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-latek kierujący oplem jechał prawym pasem w kierunku Kębłowa. Policja przyjmuje, że w pewnym momencie wykonał manewr zawracania w miejscu objętym zakazem i przekroczył podwójną linię ciągłą.

Właśnie wtedy doszło do bocznego zderzenia z 28-latkiem poruszającym się motocyklem Yamaha. Motocyklista jechał prawidłowo. Obaj uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitala, ale kierowca opla nie odniósł poważniejszych obrażeń i mógł opuścić placówkę.

Znacznie gorzej zakończyła się jazda dla motocyklisty. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała i nadal pozostaje pod opieką lekarzy. Policjanci zatrzymali kierowcy opla prawo jazdy, a szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

To zdarzenie pokazuje, jak jeden nielegalny manewr może w kilka sekund zamienić zwykły przejazd w ciężki wypadek. Policja od lat ostrzega, że ignorowanie oznakowania i zawracanie w niedozwolonym miejscu kończy się często właśnie tak - szpitalem, zatrzymanym prawem jazdy i długim dochodzeniem w sprawie skutków jednej chwili nieuwagi.

na podstawie: Policja Wejherowo.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Wejherowie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.