Wejherowska pływalnia przy Zespole Szkolno‑Przedszkolnym nr 2 szykuje się do ponownego otwarcia

W Wejherowie trwają ostatnie prace przed udostępnieniem krytej pływalni przy ul. Nanickiej. Robotnicy skupili się na odbiorach wewnętrznych, a miasto zapowiada, że obiekt ma znacznie obniżyć koszty eksploatacji dzięki nowym rozwiązaniom. Mieszkańcy mogą spodziewać się otwarcia i dłuższego działania basenu po zakończeniu testów sanitarnych.
- Prace odbiorowe i plan otwarcia
 - Zakres modernizacji przy Zespole Szkolno‑Przedszkolnym nr 2
 
Prace odbiorowe i plan otwarcia
Wewnątrz budynku trwają prace odbiorowe, które mają umożliwić udostępnienie pływalni użytkownikom. Po zakończeniu tych prac obiekt zostanie napełniony wodą i poddany badaniom bakteriologicznym; najprawdopodobniej otwarcie nastąpi pod koniec listopada.
Zakres modernizacji przy Zespole Szkolno‑Przedszkolnym nr 2
Inwestycja objęła wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian oraz dachu, modernizację węzła cieplnego i wymianę instalacji centralnego ogrzewania. W ramach termomodernizacji zainstalowano także pompy ciepła i panele fotowoltaiczne, co ma ograniczyć koszty utrzymania obiektu. Przy pływalni pojawi się winda dla osób z niepełnosprawnościami; prace takie jak dokończenie ociepleń, odtworzenie chodników i montaż windy mają zostać zakończone do grudnia. Całkowity koszt inwestycji to prawie 6,8 mln zł.
W ramach tej inwestycji wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, docieplono ściany zewnętrzne i dach, zmodernizowano węzeł cieplny oraz wymieniono instalację wewnętrznego centralnego ogrzewania. Ważnym elementem termomodernizacji są zamontowane odnawialne źródła energii w postaci pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych. Takie rozwiązania pozwolą na zaoszczędzenie kosztów eksploatacji obiektu.
— Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa
na podstawie: UM Wejherowo.
Autor: krystian

