Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11 wygrała podchody z okazji Święta Miasta
Podczas miejskich podchodów z okazji Święta Miasta, drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11 okazała się najlepsza. W wydarzeniu uczestniczyły zespoły z sześciu szkół podstawowych, które rywalizowały w rozwiązywaniu zagadek związanych z historią miasta.
  1. Wydarzenie zorganizowane przez SP 9 z Wejherowa.
  2. Drużyny musiały rozwiązywać zagadki i realizować zadania w różnych miejscach miasta.
  3. Zwyciężyła drużyna z SP 11, drugie miejsce zajęła Społeczna Szkoła Podstawowa.
  4. Uczestnicy odwiedzili izbę historyczną i złożyli kwiaty pod pomnikiem Jakuba Wejhera.

Miejskie podchody, które tradycyjnie organizuje Szkoła Podstawowa nr 9, w tym roku przyciągnęły sześć drużyn z lokalnych szkół podstawowych. Przed rozpoczęciem rywalizacji, każda z drużyn wylosowała kopertę z zadaniami, które musiała wykonać w różnych zakątkach miasta.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9, Olga Tomaszewska, podkreśliła, że organizatorkami wydarzenia były nauczycielki Anna Korzonek i Marta Dettlaff. „Życzę wszystkim dużo wrażeń i miłego poznawania miasta w przepięknej pogodzie” – dodała Tomaszewska.

Podczas podchodów uczniowie musieli rozwiązywać zagadki związane z historią lokalnych rodzin, w tym rodziny Jakuba Wejhera. „Uczniowie musieli rozszyfrować miejsce zagadki, jak najszybciej udać się do tego miejsca i tam wykonać zadanie” – wyjaśnia Anna Korzonek, jedna z głównych organizatorek.

Jednym z zadań było odnalezienie na cmentarzu osoby związanej z Willą Musica, obliczenie, ile lat żyła ta osoba, oraz odpowiedź na pytanie, co teraz znajduje się w Willi Musica. Jury wysoko oceniło wiedzę uczestników na temat historii miasta, a niektórzy uczniowie pokonali nawet po 10 tysięcy kroków podczas rywalizacji.

Po powrocie z tras, komisja oceniła realizację zadań, a uczniowie mieli okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany przez dzieci z SP 9 pod kierunkiem Barbary Piotrowicz. Dodatkowo, drużyny zwiedziły izbę historyczną w ratuszu.

W zakończeniu podchodów uczestniczyli m.in. prezydent Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz oraz radna Lilianna Breen. Po uroczystości, uczniowie wraz z nauczycielami udali się pod pomnik Jakuba Wejhera, gdzie złożono kwiaty i wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Warto podkreślić, że tematem przewodnim tegorocznych podchodów była rodzina, co nadało wydarzeniu szczególny charakter. Dzięki takim inicjatywom, uczniowie nie tylko bawią się i rywalizują, ale także uczą się historii swojego miasta w sposób praktyczny i angażujący.


Źródło: Urząd Miasta Wejherowo