Podziękowania dla strażaków z powiatu wejherowskiego na Dniu Strażaka
W miniony weekend strażacy z powiatu wejherowskiego obchodzili swoje święto, podczas którego uhonorowano ich za codzienną, pełną poświęcenia służbę. Uroczystość stała się okazją do wręczenia medali, odznaczeń i awansów, a także do złożenia gratulacji przez lokalne władze.
  1. Uroczystość odbyła się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1.
  2. Wręczono medale, odznaczenia i awanse strażakom.
  3. Starosta Wejherowski podziękował strażakom za ich służbę.
  4. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz i goście.

Na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 strażacy mieli okazję świętować swoje osiągnięcia i otrzymać zasłużone wyróżnienia. W trakcie uroczystości wręczono medale, odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Najbardziej wyróżniający się strażacy zostali nagrodzeni przez Starostę Wejherowskiego.

Podczas ceremonii Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek wyraził wdzięczność za trud i poświęcenie strażaków. Dziękuję Wam za każdy dzień strażackiej służby, za stałą gotowość do niesienia pomocy innym, za Wasze zaangażowanie. Dziękuję, że każdego dnia społeczność lokalna naszego regionu może zawsze liczyć na Wasz profesjonalizm, odwagę i ofiarność. Życzę dalszych sukcesów zawodowych, wytrwałości w realizacji zamierzonych celów, bezpiecznej służby oraz zawsze szczęśliwych powrotów z akcji – mówił Starosta.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Niewęgłowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie mł. bryg. Krzysztof Chlebicki, Przewodniczący Rady Powiatu Wejherowskiego Krzysztof Bober, Wicestarosta Wejherowski Witold Reclaf, Członkowie Zarządu Powiatu Wejherowskiego – Marek Budnik i Marcin Drewa, wójtowie, radni, strażacy oraz zaproszeni goście.

Należy podkreślić, że zadania z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie powiatu realizuje Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz 40 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Każdego dnia strażacy podejmują działania ratownicze na rzecz mieszkańców powiatu, dbając o ich bezpieczeństwo i zdrowie.


Na podstawie: Powiat