UM Wejherowo zaprasza na bezpłatny wernisaż Tomasza Bachanka
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z sztuką w Galerii Filharmonii Kaszubskiej, gdzie 11 kwietnia o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż "Kolory muzyki Tomasza Bachanka". To niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w świat, gdzie muzyka i malarstwo łączą się, tworząc niezwykłe dzieła. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a prezentowane prace z pewnością zainteresują każdego miłośnika sztuki.
  1. Wernisaż "Kolory muzyki Tomasza Bachanka" odbędzie się 11 kwietnia o 18:00.
  2. Miejsce wydarzenia: Galeria Filharmonii Kaszubskiej.
  3. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
  4. Tomasz Bachanek, twórca wystawy, to uznany artysta z bogatym dorobkiem.

Urodzony w Puławach, Tomasz Bachanek to absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie dyplom obronił w 1988 roku. Jego pasją jest malarstwo olejne, rysunek oraz malarstwo ściennie. Bachanek jest artystą o międzynarodowym uznaniu, a jego prace zdobią kolekcje prywatne na całym świecie. Wystawiał swoje dzieła m.in. w Europe Des Beaux Arts Gallery w Antibes, Francji oraz w Clearwater, USA.

Inspiracją dla Bachanka jest muzyka, która towarzyszy mu w codziennej pracy. Artysta czerpie również z podróży, które często łączy z wernisażami swoich prac. Pozwalają mu one na spotkania z nowymi miejscami i ludźmi, co dodatkowo wzbogaca jego twórczość. Bachanek przyznaje: "Nie odtwarzam rzeczywistości tylko tworzę nowe światy. Bachanalia to rzeczywistość przefiltrowana przez moje życie, poglądy, emocje i interpretacje." Jego dzieła, pełne pogodnej ironii i czasem groteski, są odzwierciedleniem relacji interpersonalnych oraz zmian zachodzących w artystycznym wnętrzu.

Tomasz Bachanek mieszkał w USA i spędził czas w Paryżu oraz na Lazurowym Wybrzeżu, co również miało wpływ na jego artystyczną drogę. Dla Bachanka, nawet codzienny spacer z psem do lasu jest podróżą, która inspiruje go do tworzenia. Zmiany w przyrodzie odgrywają dużą rolę w jego pracy, podobnie jak muzyka, która jest nieustannym źródłem inspiracji.

Wernisaż "Kolory muzyki Tomasza Bachanka" to wydarzenie, które przeniesie odwiedzających w świat, gdzie granice między muzyką a malarstwem zacierają się, a sztuka staje się uniwersalnym językiem emocji i doznań. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na to niezwykłe spotkanie z sztuką.


Źródło: UM Wejherowo