UM Wejherowo: Portugalski nurt muzyczny w Wejherowie - FADO Ana Rita Prada i Francisco Moreira

1 min czytania

Portugalski nurt muzyczny w Wejherowie - FADO Ana Rita Prada i Francisco Moreira

Filharmonia Kaszubska zaprasza na nastrojowy koncert, który w listopadowy wieczór przeniesie nas do słonecznej Lizbony. Wydarzenie odbędzie się 10 listopada o godz. 19.00.

Fado jest najważniejszym w Portugalii tradycyjnym gatunkiem muzycznym. Słowo “fado” oznacza przeznaczenie czyli fatum. Styl charakteryzuje się melancholijnym, smutnym nastrojem melodii i tekstów. Utwory opowiadają o tęsknocie, utraconej miłości, rozstaniach. Muzyka pełna namiętności przeniesie widzów w świat lizbońskich tawern i portowych barów.

Podczas koncertu wystąpi dwoje fenomenalnych artystów z nurtu fado. Fadista Ana Rita Prada to absolwentka konserwatorium muzycznego, gdzie studiowała grę na fortepianie, teorię muzyki oraz śpiew. Artystka zaczęła karierę w gatunku fado po przeprowadzce do Lizbony jako 20 - latka. Połączyła wtedy swoje siły i talent z kilkoma znanymi artystami występującymi w tradycyjnych domach fado, w stolicy Portugalii. Wraz z śpiewaczką w Filharmonii Kaszubskiej wystąpi Francisco Moreira. Jest on jedną z najważniejszych postaci nowej generacji fado. Na scenie muzycznej występuje już od najmłodszych lat. Pojawił się w programie The Voice, zdobył Grande Prémio Nacional de Fado RTP w 2013 roku.

Bilety w cenie 80 zł (z kartą mieszkańca zapłacimy 70 zł), dostępne na stronie:

bilety.wck.org.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=6148&idt=bf07a91f1c71183d7c10f40afe181641&d=3&idg=3&idw=937

Urząd Miasta Wejherowo,

wejherowo.pl/artykuly/portugalski-nurt-muzyczny-w-wejherowie-fado-ana-rita-prada-i-francisco-moreira-a9620.html

Autor: krystian