Co kupić dziewczynce na prezent? 3 najlepsze pomysły

Prezent dla dziewczynki może być sporym wyzwaniem. Przy wyborze odpowiedniej zabawki warto oczywiście wziąć pod uwagę zainteresowania i pasje dziecka, istnieją jednak sprawdzone pomysły, które zawsze wywołują radość. Na co się zdecydować? Czym obecnie interesują się najmłodsi? Podpowiadamy.

Książki z pięknymi ilustracjami

Jeden z niezawodnych pomysłów na prezent to książki. Rozwijają wyobraźnię, kreatywność, przyspieszają naukę czytania i wpierają rozwój, w tym rozpoznawanie i nazywanie emocji. Obecnie na rynku można znaleźć wiele książek z fantastycznymi ilustracjami - warto zwracać na to uwagę, gdyż to właśnie ciekawe grafiki skutecznie przyciągają najmłodszych. Taki prezent będzie interesujący dla dziewczynek, da też okazję na spędzanie wartościowego czasu z rodzicami podczas wspólnego czytania.

Zabawki z bajek

Dzieci uwielbiają dostawać zabawki, które nawiązują do ich ulubionych bajek i wirtualnych bohaterów. Mogą być to np. przytulanki z animowanymi postaciami, kolorowanki ze świata bajek czy gry planszowe. Dla dziewczynek szczególnie sprawdzi się zabawkowy domek dla lalek „Koci Domek Gabi”. Ta popularna bajka zyskała sobie w ostatnim czasie rzesze małych fanek na całym świecie - opowiada o bohaterce, która dzięki magii, potrafi zmniejszyć się do rozmiaru swoich ulubionych maskotek. Domek Gabi posiada wiele elementów, takich jak lalki i figurki, dlatego jest świetną zabawą na długie godziny. Z pewnością każda dziewczynka będzie zadowolona z takiego prezentu - na urodziny, z okazji Dnia Dziecka czy Świąt Bożego Narodzenia.

Interaktywne zwierzątka

Dobry pomysł na prezent dla dziewczynki to też zabawka interaktywna, czyli taka, która wydaje dźwięki, świeci światełkami czy nawet porusza się. Często zabawki takie występują w formie zwierzątek - pieska czy kotka. Dla kilkuletniej dziewczynki będzie to doskonały prezent. Interaktywne gry i zabawy wpływają pozytywnie na rozwój maluchów, potrafią też skutecznie zainteresować dziecko przez dłuższy czas. Zachęcają do aktywności fizycznej i ciekawego spędzania czasu. Wiele z nich posiada specjalne przyciski, które opisują np. konkretne części ciała zwierzątka. Wspiera to rozwój mowy i umiejętności społeczne, szczególnie u młodszych dzieci. Zabawki interaktywne są bardzo różnorodne - dlatego dostosowane do różnych grup wiekowych.