Niestandardowe zastosowania generatora pary

Generator pary to nowoczesne urządzenie do prasowania. Mając wbudowany bojler o pojemności przeważnie ponad 1 litra, podgrzewa wodę i przekształcają w parę o wysokiej temperaturze. Stacja pary wykorzystywane jest głównie w gospodarstwach domowych, gdzie dzięki dużej ilości pary szybko prostuje tkaniny. Sporą zaletą generatora jest to, że para wodna jest naturalnym środkiem czyszczącym i dezynfekującym, który nie wymaga użycia szkodliwych środków chemicznych. Dlatego może on być również skuteczny w usuwaniu kurzu i alergenów z tkanin i innych powierzchni.

Usuwanie zapachów i zabijanie bakterii

Prasowanie tkanin w wysokiej temperaturze i z duża ilością pary pomaga zneutralizować w naturalny sposób zapachy ryby, dymu tytoniowego czy perfum. Teraz już nie musisz prać ubrań w całości, by odzyskały swój zadbany, schludny wygląd. Ubrania rzadziej prane będą się mniej wycierały, a ich włókna nie zostaną uszkodzone na skutek zbyt częstego wirowania i wyciągania.

Co więcej, gorąca para może pomóc w zabiciu niektórych bakterii i drobnoustrojów. Temperatura potrzebna do zabicia większości bakterii to co najmniej 60 stopni Celsjusza, a pary to nieco mniej niż 100 stopni. Jest to wystarczające zabicia wielu bakterii które znajdują się na powierzchni tkanin oraz w ich środku. Jest to również skuteczna metoda dezynfekcji materaca, pościeli, ręczników oraz delikatnych ubranek Twojego dziecka. Wszystko odbywa się naturalnie, bez użycia chemicznych detergentów, które mogłyby spowodować podrażnienie skóry lub alergie. Więcej na ten temat możesz poczytać na https://www.ranking-zelazek.pl/, serwis poświęcony w całości prasowaniu.

Odświeżanie tapicerki

Generatory pary łączy w sobie wysoką temperaturę i również wysokie ciśnienie, aby wytwarzać parę wodną, która jest w stanie przenikać głęboko w strukturę tapicerki mebli, oda przez to je również odświeżać - usuwać kurz i bakterie, które powodują nieprzyjemne zapachy.

Przed przystąpieniem do czyszczenia tapicerki za pomocą pary, zaleca się przetestowanie urządzenia na niewielkim obszarze tapicerki, aby mieć pewność, że nie uszkodzi tkaniny. W trakcie czyszczenia należy przesuwać stopę generatora po powierzchni obicia w sposób równomierny i delikatny, aby uniknąć przegrzania tkaniny i spowodowania niechcianych uszkodzeń. Po odświeżeniu tapicerki za pomocą pary, warto pozostawić meble do wyschnięcia w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Należy pamiętać, że para nie jest w stanie usunąć starych, zaschniętych plam z materiałów. W przypadku bardzo zabrudzonej lub zniszczonej tapicerki, lepiej skonsultować się z profesjonalistą, który może pomóc w dokładnym czyszczeniu i odświeżeniu mebli tapicerowanych.