Poznaj nowoczesną depilację laserową

Depilacja laserowa to najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej, który pokochały kobiety na całym świecie. Zabieg ten dedykowany jest osobom, które chciałyby pozbyć się zbędnego owłosienia oraz dla osób z tendencją do wrastania włosów i tworzenia stanów zapalnych. Jest to bezbolesny i bezpieczny sposób. Laserowa depilacja pozwala na niemalże całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Zabieg należy przeprowadzić kilkukrotnie.

Dlaczego warto wybrać depilację laserem?

Usuwanie niechcianych włosków za pomocą lasera to najtrwalszy i najbezpieczniejszy sposób. Zabieg ten nie powoduje żadnych podrażnień, które są niezwykle częste w przypadku depilacji zwykłą maszynką jednorazową. Laserowa depilacja pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze.

Depilacja laserowa pozwala na całkowite usunięcie owłosienia nawet już po 3 zabiegach. Wszystko zależy od koloru i struktury włosów. Warto też dodać, że zabiegi należy powtarzać co 4 do 8 tygodni. Zima to idealny moment, by przeprowadzić tego rodzaju zabieg. Przed i po zabiegu należy całkowicie zrezygnować z opalania, ponieważ im ciemniejszą mamy skórę, tym mniejszy jest kontrast między włosem, a skórą, więc zabieg będzie po prostu mniej skuteczny.

Jak wygląda zabieg?

Depilacja laserowa trwa zazwyczaj od 10 minut do 1 godziny. Przed zabiegiem klient wypełnia ankietę z pytaniami na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób oraz zażywanych leków. Następnie przez czytnik sprawdza się poziom melaniny w skórze i dostosowuje parametry. Ma to na celu ograniczenie możliwości poparzenia. Jeśli wszystko jest w porządku, kosmetolog przystępuje do wykonywania zabiegu. Klient dostaje specjalne okulary, a kosmetolog przykłada głowicę raz po razie do skóry. Po zakończonym zabiegu mogą zostać nałożone preparaty łagodzące.

Sprawdź na stronie jak wygląda depilacja laserowa w Gdańsku.

Jak się przygotować do zabiegu?

Cztery tygodnie przed planowaną laserową depilacją nie wolno wyrywać włosów woskiem, pęsetą bądź depilatorem. Dzień przed lub w dniu zabiegu należy dokładnie ogolić wybrane miejsce maszynką. Należy zadbać o to, by ten obszar nie był podrażniony bądź przesuszony. Ważne jest, by tydzień przed zabiegiem nie przyjmować leków fototoksycznych i fotoalergicznych, ani pić ziół o podobnym działaniu takich jak nagietek bądź dziurawiec.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej należy zapoznać się z poniższymi przeciwwskazaniami:

  • ciąża,
  • nowotwory (w tym te przebyte),
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
  • przyjmowanie leków światłouczulających,
  • jasne włosy w miejscu zabiegu (mała skuteczność depilacji laserowej),
  • przed zabiegiem nie stosować kremów z Vit. A i C, retinoidami, z kwasami owocowymi, ani substancji złuszczających tydzień przed zabiegiem,
  • stosowanie samoopalaczy, bronzerów lub betakarotenu doustnie.

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to zabieg, który nie bez powodu jest wykonywany przez kosmetologów. Jest to zabieg, po którym należy odpowiednio dbać i pielęgnować skórę. Przede wszystkim należy myć depilowany obszar delikatnymi produktami i stosować kremy łagodzące. W danym miejscu nie można używać dezodorantów, antyperspirantów ani perfum (w dniu zabiegu). Nie można pocierać skóry, która jest wyjątkowo wrażliwa po zabiegu. Nie można się opalać ani korzystać z basenu czy sauny.

Jeśli chcesz, by zabieg przeprowadzony był przez profesjonalistę, w przystosowanym do tego miejscu, w którym poczujesz się komfortowo i bezpiecznie, to polecamy udać się do placówek Clinica Cosmetologica w Gdańsku i Gdyni. Przed zabiegiem odbędzie się darmowa konsultacja, która rozwieje wszystkie Twoje obawy i wątpliwości, a po zabiegu specjaliści powiedzą Ci jak dbać o skórę. Depilacja laserowa w Gdańsku w Clinica Cosmetologica to gwarancja udanej depilacji.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to świetny i przede wszystkim bezbolesny sposób na skuteczną walkę z niechcianym owłosieniem. Bezpieczny laser nie podrażni skóry, a jedynie zwalczy włoski w fazie wzrostu. Całość trwa bardzo krótko, a efekt utrzymuje się nawet kilka lat. Depilacja laserowa to zabieg, który pokochały kobiety na całym świecie. Zapisz się na zabieg już dziś i ciesz się gładką skórą latem!

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607