Jak walczyć z chrapaniem? Radiochirurgia Ellman i laser Fotona

Chrapanie to powszechny problem laryngologiczny, który dotyka blisko 50% mężczyzn po 40. roku życia. Radiochirurgia Ellman i laser Fotona to rozwiązanie dla osób, które chcą leczyć chrapanie nowoczesnymi metodami. Sprawdź, jak wygląda tan innowacyjna procedura i jakie alternatywne metody dają równie dobre rezultaty.

Radiochirurgia a przyczyny chrapania. Poznaj źródła problemu

Osoba, chrapiąc w nocy — wydaje głośne dźwięki, często uciążliwe dla innych domowników, którzy w związku z tym mają zakłócony sen. Zanim przybliżymy temat leczenia chrapania (radiochirurgii) warto wspomnieć, co tak właściwie odpowiada za powstanie tej uciążliwej przypadłości. Chrapanie pojawia się wskutek utrudnionego przepływu powietrza, co może mieć związek z:

 • krzywą przegrodą nosową,
 • polipami,
 • obniżonym napięciem mięśni języka i gardła,
 • nałogowym paleniem tytoniu,
 • alergiami,
 • przerostem migdałków,
 • nadwagą i otyłością.

Problem chrapania występuje u wielu osób nadużywających alkoholu (szczególnie, jeśli piją przed snem) oraz ze stwierdzonym nadciśnieniem tętniczym. Z problemem tym mierzą się również niejednokrotnie kobiety w okresie menopauzy.

Leczenie chrapania — wszystko, co musisz wiedzieć o radiochirurgii Ellman

Ellman to zaawansowany sprzęt do radiochirurgii, który pozwala zniwelować chrapanie w małoinwazyjny i bezpieczny sposób, bez długotrwałego okresu rekonwalescencji (gojenie się ran pozabiegowych trwa maksymalnie kilka dni). Wykwalifikowany i doświadczony lekarz dokonuje precyzyjnych nacięć w problematycznym obszarze dzięki falom radiowym o wysokiej i niskiej temperaturze. Ile trwa leczenie chrapania za pomocą radiochirurgii Ellman? To szybka procedura zabiegowa, która trwa nie dłużej, niż 30 minut.

Zabieg radiochirurgii dostępny m.in. w warszawskiej Klinice Miracki jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, nie musisz więc obawiać się dyskomfortu ani bólu.

Laserowe leczenie chrapania Fotona — podstawowe informacje o laseroterapii

Alternatywą dla leczenia chrapania dzięki radiochirurgii Ellman może być laser Fotona. Urządzenie podnosi jakość snu osób walczących z tą przypadłością. To wielozadaniowe urządzenie, często wykorzystywane w medycynie estetycznej do różnego typu terapii. Podczas pracy urządzenie stymuluje namnażanie włókien kolagenowych i obkurcza dane struktury. Zabieg przy użyciu lasera erbowo-yagowego Fotona:

 • jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych,
 • nie wymaga rekonwalescencji,
 • cechuje się niską inwazyjnością,
 • jest wysoce skuteczny,
 • nie wymaga szczególnego przygotowania.

Pamiętaj, że kuracja nie może być przeprowadzona, jeśli przechodzisz aktywne infekcje gardła. Ile sesji terapeutycznych trzeba wykonać? Aby osiągnąć jak najlepsze efekty laseroterapii, należy poddać się serii 3 zabiegów wykonywanych w 1, 15 i 45 dniu. W trakcie leczenia niewskazane jest picie zbyt gorących ani zbyt zimnych napojów i spożywania pikantnych dań. Co ważne, laserowe leczenie chrapania nie wymaga zastosowania znieczulenia, pacjent/pacjentka może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia, bez ograniczania standardowych aktywności.

Poznaj skutki nieleczonego chrapania — zadbaj o zdrowy sen

Jedną z głównych konsekwencji zdrowotnych zaniechania leczenia chrapania (za pomocą radiochirugii Ellman lub inną metodą) jest obturacyjny bezdech senny (OBS). To choroba zaliczana do zaburzeń oddychania w czasie snu. Osoby z tym schorzeniem często cierpią z powodu porannego bólu głowy. Są bardzo senne w ciągu dnia (niekiedy mimowolnie zasypiają) i chronicznie zmęczone, gdyż organizm nie może w pełni się zregenerować w nocy.

Chcesz jak najszybciej pozbyć się problemu chrapania z użyciem nowoczesnych rozwiązań, takich jak radiochirurgia Ellman lub laseroterapia urządzeniem Fotona? Odwiedź już dziś stronę internetową www.klinikamiracki.pl i umów się na wstępną konsultację. Nie zwlekaj i zadbaj o spokojny sen — swój oraz bliskich!

MT: Radiochirurgia Ellman I Klinika Miracki Warszawa

MO: Chcesz leczyć chrapanie? Radiochirurgia Ellman to zabieg dla Ciebie. Umów się już dziś na wizytę w warszawskiej Klinice Miracki!