Na czym polega dobra współpraca z malarzem?

W momencie, kiedy zostaje podjęta decyzja o  przeprowadzeniu remontu nasuwa się pytanie czy  remont przeprowadzić samodzielnie czy zatrudnić specjalistę?. Przygotowanie ścian pod malowanie, jak i samo nakładanie farby nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Źle przygotowane podłoże, pełne nierówności i ubytków może sprawić, że nałożona farba może odchodzić od powierzchni ścian. Jeżeli posiada się odpowiednie umiejętności i dysponuje niezbędnym sprzętem między innymi takim jak szlifierka do gładzi gipsowych czy szlifierka do gipsu żyrafa, można przeprowadzić remont samodzielnie. Jeżeli  nie dysponuje się odpowiednim sprzętem takim jak szlifierka do scian gipsowych warto zatrudnić fachowca.

Jakie cechy powinien posiadać dobry fachowiec?

Na to pytanie pewnie nie łatwo jest odpowiedzieć jednoznacznie. Każdy, kto zatrudnia pracownika remontowego ma swoje konkretne oczekiwania. Dobry fachowiec  to taki, który dysponuje odpowiednim sprzętem, potrafi dobrać odpowiednią farbę dostosowaną do pomieszczenia. Prawidłowo zabezpiecza swoje miejsce pracy, jest uczciwy i dotrzymuje terminów.  Na pewno ważna jest słowność, terminowość i uczciwość. Tylko, że nie da się tego sprawdzić przed zatrudnieniem. Zazwyczaj w trakcie współpracy okazuje się, że sprawy nie idą po myśli właścicieli. Warto zatrudniać ludzi z polecenia, obejrzeć ich dotychczasowe wykonane prace, czy odpowiadają oczekiwaniom.  W dzisiejszych czasach informacji i opinii należy szukać w internecie. Każdy dobry fachowiec powinien znać nowoczesne metody nakładania farby przy użyciu pistoletu do malowania. Znać się na wygładzeniu ścian przy użyciu zyrafy do gipsu, czy szlifierki do gipsu. Jeżeli fachowiec, który ma wykonać gładź przychodzi bez sprzętu lub pierwszy raz widzi na oczy np. żyrafę szlifierkę do gipsu to nie wróży to nic dobrego. Choć warto dać też szansę pracownikowi, który nie posiada w swoim wyposażeniu żyrafy do gibsu, jeżeli został polecony przez zadowolonych klientów. Wiele firm oferuje wypożyczenie sprzętu remontowego takiego jak np. agregat do malowania, pompa do malowania, szlifierka do gładzi czy  szlifierka do gipsu zyrafa. 

Przygotowanie podłoża przez malarza

Po wygładzaniu i doprowadzeniu ścian do porządku dzięki żyrafie szlifierce przychodzi czas na malowanie. Pistolety do malowania to kolejny must have oprócz żyrafy do gładzi. Dzięki nim szybko i równomiernie pokrywamy powierzchnię ścian bez zacieków, czy śladów pędzla czy wałka. Malowanie trzeba rozpocząć najlepiej od okna poruszając się w kierunku od góry do dołu. Warto wybrać farbę od dobrego producenta, plamoodporną  z możliwością zmywania jej w razie pojawienia się zabrudzeń. Jest to szczególnie ważne w domu w którym są małe dzieci i zwierzęta. 

Warto pytać

Przed zatrudnieniem pracownika warto dogadać wszystkie warunki pracy, aby później uniknąć nieporozumień. Trzeba też wcześniej wiedzieć, czy fachowiec dysponuje odpowiednim sprzętem potrzebnym do pracy np. żyrafą do gipsu czy odkurzaczem przemysłowym.  Bardzo ważną kwestią jest ustalenie ceny usługi wraz z zakupem materiału. Należy również ustalić czas trwania pracy i termin zakończenia. I jeszcze sprawa najważniejsza choć często pomijana przez właścicieli mieszkania. Przed przystąpieniem do prac trzeba sprawdzić, czy malarz jest ubezpieczony. Jeżeli podczas pracy meble, czy inne sprzęty( np. urządzenie do gładzi gipsowych) zostaną zniszczone, właściciel nie będzie się musiał obawiać tego, że poniesie koszty naprawy.