Sekunda nieuwagi na ścieżce w Wejherowie - 16-latka i 73-latka zderzyły się czołowo

FOT. KPP w Wejherowie
Na ulicy Kochanowskiego w Wejherowie doszło do czołowego zderzenia 16-latki jadącej hulajnogą elektryczną z 73-letnią rowerzystką. Jedna z uczestniczek trafiła do szpitala, ale po badaniach została zwolniona do domu. Policjanci z wejherowskiej drogówki ustalają teraz dokładny przebieg zdarzenia.
Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 16:30. Na miejsce skierowano policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy zabezpieczyli teren i zaczęli wyjaśniać okoliczności zdarzenia.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 16-latka jechała hulajnogą elektryczną od strony ulicy Kochanowskiego i wykonywała skręt w lewo w kierunku ulicy I Brygady Pancernej. W tym samym czasie drogą dla rowerów w stronę ulicy Obrońców Helu poruszała się 73-letnia rowerzystka. Doszło do czołowego zderzenia obu uczestniczek ruchu. Według pierwszych informacji obie kobiety nie zauważyły się odpowiednio wcześnie.
Starsza z uczestniczek upadła i zespół ratownictwa medycznego przewiózł ją do szpitala na badania. Po diagnostyce lekarze nie stwierdzili poważnych obrażeń, dlatego kobieta wróciła do miejsca zamieszkania. Policja potwierdziła też, że obie uczestniczki były trzeźwe.
Teraz prowadzone są czynności wyjaśniające, które mają ustalić dokładny przebieg zdarzenia i odpowiedzialność każdej z uczestniczek. Mundurowi przypominają również o ostrożności na drogach dla rowerów i o zasadach korzystania z hulajnóg elektrycznych. Kask nie jest obowiązkowy dla osób, które ukończyły 16 lat, ale może ograniczyć skutki upadku i urazu głowy.
To zdarzenie pokazuje, jak niewiele trzeba, by na pozornie spokojnej ścieżce rowerowej zrobiło się naprawdę niebezpiecznie. Jeden zły manewr, chwila spóźnionej reakcji i kończy się to wizytą w szpitalu.
na podstawie: Policja Wejherowo.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Wejherowie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Czy wypożyczalnia pomp w Gdyni zapewni Ci szybkie rozwiązanie problemów z wodą na placu budowy?

Rozbił ogrodzenie mimo sądowego zakazu. 26-latek miał ponad 2 promile

Awanse i wyróżnienia w wejherowskiej policji. Doceniono codzienną służbę

Syreny zabrzmią w Wejherowie. To będą ćwiczenia, nie alarm

58 awansów w Wejherowie, ośmiu policjantów wyróżniono wcześniej

106 dyplomów i ważny jubileusz. Absolwenci opuszczają wejherowską uczelnię

Upał w aucie i chwila nieuwagi. Policja z Wejherowa ostrzega

Trzy kontrole w powiecie wejherowskim - wszyscy byli nietrzeźwi

Policjant i strażacy ruszyli na Jezioro Żarnowieckie. Wspólny patrol

Mieszkańcy mogą wskazać, które problemy społeczne trafią do planu gminy

30-latek ukrył się w skrzyni na pościel. Policjanci znaleźli go po palcach

Półkolonie z wodną przerwą. Dzieci odwiedziły Wodne Ogrody

W Leśnictwie Biała poszukają najgrubszego modrzewia

Osiem godzin nauki bezpieczeństwa. Warsztaty PCK w Wejherowie
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie - kontakt, dyżurny, wydziały i posterunki
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Redzie - kontakt, godziny, świadczenia
- Gniewińskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Kostkowie - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Straż Miejska w Wejherowie - kontakt, telefon alarmowy i uprawnienia
- Urząd Gminy Gniewino - kontakt, godziny i wydziały
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęczycach - zasiłki rodzinne, 800+, fundusz alimentacyjny i pomoc żywnościowa
