Trzy kontrole i trzy czerwone alarmy na drogach Wejherowa

Trzy kontrole i trzy czerwone alarmy na drogach Wejherowa

FOT. KPP w Wejherowie

Rumia, Zamostne i Gowino - w jednej dobie policjanci z powiatu wejherowskiego zatrzymali trzech kierowców, którzy nie powinni byli siadać za kierownicą. Jeden prowadził po alkoholu, drugi miał ponad 0,5 promila, a trzeci wpadł po testach na amfetaminę i nie miał uprawnień.

Do pierwszego zatrzymania doszło przed godziną 13:00 w Zamostnem na ulicy Wejherowskiej. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego Audi, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia. Badanie trzeźwości wykazało, że 50-latek miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy na miejscu.

Drugie zdarzenie policjanci odnotowali około godziny 17:00 w Gowinie. Funkcjonariusze zatrzymali Forda, którym kierował 38-latek z gminy Luzino. Wynik badania wykazał ponad 0,5 promila alkoholu. W tym przypadku prawo jazdy zatrzymano elektronicznie.

Najpóźniej, bo około 02:30 w nocy w Rumi, policjanci zatrzymali do kontroli Volkswagena Golfa. Zachowanie kierowcy od razu zwróciło ich uwagę. Alkomat nie wykazał alkoholu, ale test śliny dał wynik pozytywny na amfetaminę. Dodatkowo ustalono, że 40-letni mieszkaniec Gdyni nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony na badanie krwi, a po wykonaniu czynności zwolniony.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających to realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jak wskazują, Kodeks karny przewiduje za taki czyn karę pozbawienia wolności do 3 lat oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Policjanci z Wejherowa pokazali wczoraj, jak szybko zwykła kontrola może zamienić się w serię poważnych interwencji - od promili, przez narkotyki, po jazdę bez uprawnień.

na podstawie: Policja Wejherowo.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Wejherowie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.