Gala „Najlepsi z Najlepszych” w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie
W Szkole Podstawowej nr 8 odbyła się jubileuszowa gala „Najlepsi z Najlepszych”, podczas której wyróżniono uczniów, nauczycieli oraz rodziców za ich wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2023/2024. Uroczystość była pełna emocji, gratulacji i podziękowań za ciężką pracę oraz zaangażowanie.

Jubileuszowa gala „Najlepsi z Najlepszych” w Szkole Podstawowej nr 8

Szkoła Podstawowa nr 8 po raz 25. zorganizowała uroczystość „Najlepsi z Najlepszych”, podsumowującą miniony rok szkolny. Wydarzenie to stało się już tradycją, na którą z niecierpliwością czekają uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Gala jest doskonałą okazją do wyróżnienia tych, którzy w ciągu roku szkolnego osiągnęli wybitne wyniki w konkursach przedmiotowych oraz turniejach sportowych, rozsławiając tym samym szkołę.

Wyjątkowe osiągnięcia uczniów i nauczycieli

Miniony rok szkolny był niezwykle udany dla całej społeczności szkolnej. Dyrektor szkoły, Danuta Czernewska, wspólnie z zastępcą prezydenta miasta, Arkadiuszem Kraszkiewiczem, wręczyli nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy odznaczyli się wyjątkowymi osiągnięciami. W uroczystości udział wzięli również rodzice, którzy nie kryli dumy ze swoich dzieci. Nauczyciele, którzy odegrali kluczową rolę w sukcesach swoich podopiecznych, również zostali uhonorowani przez przedstawicieli rady rodziców.

Podziękowania i gratulacje od władz miasta

Podczas gali, Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta miasta, wyraził swoją wdzięczność dla nauczycieli i pracowników szkoły, podkreślając ich wkład w rozwój młodych talentów:

- Jest to wielki dzień dla wszystkich nagrodzonych oraz ich rodziców. Chciałbym podziękować wszystkim nauczycielom, którzy każdego dnia młodych wejherowian zarażają swoją pasją i można powiedzieć szlifują te wspaniałe diamenty. Z całego serca dziękuję Wam drodzy nauczyciele oraz wszystkim pracownikom szkoły. Natomiast Wam drodzy uczniowie oraz rodzice chciałbym życzyć wspaniałych wakacji – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz.

Słowa uznania od Pomorskiego Kuratora Oświaty

Gościem specjalnym gali był Pomorski Kurator Oświaty, Grzegorz Kryger, który również wręczał nagrody wyróżnionym uczniom. Kryger podkreślił znaczenie takich uroczystości dla motywacji młodzieży:

- Finałem mojej sentymentalnej podróży po Wejherowie jest ta wspaniała uroczystość. Gratuluję wszystkim laureatom. Jesteście niesamowici! Usłyszeliśmy tutaj o różnych wspaniałych osiągnięciach, a na tej scenie widzieliśmy fantastyczne talenty. Jestem przekonany, że to miejsce w którym się znajdujemy jest taką kuźnią talentów i gdzie rozwijane są Wasze indywidualne talenty – mówił Grzegorz Kryger.

Artystyczne talenty na scenie

Nieodłącznym elementem gali były występy artystyczne, które przygotowali utalentowani uczniowie oraz absolwenci szkoły. Ich pokazy były doskonałym uzupełnieniem uroczystości, dodając jej wyjątkowego charakteru i pokazując, że szkoła stawia nie tylko na wyniki naukowe, ale również na rozwój talentów artystycznych.

Gala „Najlepsi z Najlepszych” stanowiła wyjątkową okazję do podsumowania roku szkolnego oraz pokazania, jak wiele można osiągnąć dzięki ciężkiej pracy, pasji i zaangażowaniu. To wydarzenie z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.


UM Wejherowo