Pierwszoklasiści z SP nr 6 odwiedzili wejherowski ratusz
Wizyta uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w wejherowskim Ratuszu była pełna emocji i nowych doświadczeń. Młodzi mieszkańcy naszego miasta mieli okazję zobaczyć miejsca, które na co dzień są niedostępne.
  1. Spotkanie z Arkadiuszem Kraszkiewiczem, zastępcą prezydenta.
  2. Zwiedzanie sali obrad i makiet miasta.
  3. Wizyta w celi więziennej w piwnicach Ratusza.
  4. Oglądanie sali historycznej „Wejherowo okresu międzywojennego”.

W trakcie wizyty w Ratuszu, dzieci miały niecodzienną okazję spotkać się z Arkadiuszem Kraszkiewiczem, zastępcą prezydenta. To spotkanie na pewno na długo pozostanie w ich pamięci, zwłaszcza że mieli możliwość zadawania pytań i dowiedzenia się więcej o funkcjonowaniu miasta.

Podczas zwiedzania Ratusza, uczniowie wraz z wychowawczynią Agnieszką Ziębakowską, odwiedzili między innymi salę obrad oraz makiety Wejherowa i Kalwarii Wejherowskiej. Te miniatury miasta i jego zabytków wzbudziły ogromne zainteresowanie młodych zwiedzających.

Jednym z najbardziej fascynujących momentów był dla dzieci wstęp do celi więziennej, znajdującej się w piwnicach Ratusza. To miejsce, które na co dzień jest niedostępne dla mieszkańców, zrobiło na nich duże wrażenie.

Wizyta zakończyła się w sali historycznej „Wejherowo okresu międzywojennego”, gdzie dzieci mogły zobaczyć eksponaty i dowiedzieć się więcej o historii swojego miasta. Wycieczka była nie tylko pouczająca, ale również pełna emocji i zabawy.


Według informacji z: Urząd Miasta w Wejherowie