Piknik Ekologiczny w Parku Miejskim już 15 czerwca!
Zapraszamy na wyjątkowy Piknik Ekologiczny, który odbędzie się 15 czerwca w Parku Miejskim. To doskonała okazja, by nauczyć się czegoś nowego o ekologii, wziąć udział w interesujących warsztatach i wspomóc lokalne inicjatywy charytatywne.
  1. Warsztaty dla różnych grup wiekowych
  2. Tworzenie ekologicznych ozdób i kosmetyków
  3. Charytatywne gotowanie dla schronisk
  4. Możliwość założenia Wejherowskiej Karty Mieszkańca

Park Miejski w Wejherowie stanie się miejscem pełnym atrakcji ekologicznych. W godzinach od 10 do 16 na polanie piknikowej odbędzie się Piknik Ekologiczny, gdzie każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Na uczestników czekają warsztaty z przygotowywania domków dla owadów i nietoperzy, tworzenia drewnianych ozdób oraz ekologicznych kosmetyków.

Na specjalnych stanowiskach edukacyjnych będzie można dowiedzieć się więcej o ochronie powietrza, dotacjach na wymianę ogrzewania oraz o tym, jak wprowadzić bardziej ekologiczne nawyki w codziennym życiu. To doskonała okazja, by poszerzyć swoją wiedzę i zrobić coś dobrego dla środowiska.

Wśród atrakcji znajdą się także warsztaty rysunkowe oraz gry edukacyjne, które będą świetną zabawą dla dzieci i dorosłych. "NORDA Biznes na zielono" przygotowała swoje stanowisko, gdzie przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się więcej o ekologicznych inicjatywach i rozwiązaniach w biznesie.

Wejherowska Ekofabryka zaprasza na akcję charytatywną "Pomaganie przez gotowanie", podczas której będzie można wspomóc lokalne schroniska dla zwierząt. To wyjątkowa okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym i wesprzeć czworonożnych przyjaciół.

W Punkcie Karty Mieszkańca będzie można założyć Wejherowską Kartę Mieszkańca, przedłużyć jej ważność oraz dowiedzieć się o korzyściach płynących z jej posiadania. To praktyczne rozwiązanie, które ułatwi życie wielu mieszkańcom.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach konkursu na zadania z zakresu edukacji ekologicznej dla województwa pomorskiego (edycja 2024).

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by spędzić czas na świeżym powietrzu, nauczyć się czegoś nowego i wesprzeć lokalne inicjatywy. Piknik Ekologiczny to wydarzenie, które łączy zabawę, edukację i dobroczynność.


Na podstawie: Urząd Miasta Wejherowo