1. Kiedy nadchodzi lato, bajki z książek mieszkających na półkach Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży bardzo się nudzą i chcą spotykać się z dziećmi! To właśnie wtedy pakujemy je do magicznej, drewnianej Skrzynki Butai i wyruszamy do Letniej Biblioteki w Pałacu. Tam opowiadamy je Małym Czytelnikom w formie teatru Kamishibai!
Dziękujemy za fantastyczne, pierwsze spotkanie i tak liczne odwiedziny!
2. Za nami kolejny pokaz teatrzyku kamishibai w Letniej Bibliotece w Pałacu. Tym razem przedstawienie dotyczyło "Bajki o Wiśle" Magdaleny Zarębskiej. Dzieci zgromadzone na widowni mogły dowiedzieć się trochę o tej niezwykłej rzece. Bohaterkami historii są dwie podróżniczki Biała i Czarna Wisełka, które zwiedzają całą Polskę i na koniec wpływają do Morza Bałtyckiego.
W drugiej części spotkania uczestnicy mogli zrobić pracę plastyczną. Ze względu na to, że ten tydzień w naszej bibliotece jest tygodniem skandynawskim, dzieci miały okazję wykonać własną Pippi Pończoszankę - bohaterkę książek szwedzkiej pisarki Astrid Lidgren.
Podróżnicy, biorący udział w naszej wakacyjnej zabawie, odebrali także pieczątki do swoich paszportów wakacyjnych
3. W czwartek odbył się, czwarty już, wakacyjny teatrzyk Kamishibai w Letniej Bibliotece w Pałacu. Tym razem przedstawiona została historia pt. "Legenda o Skarbniku" Juliana Brudzewskiego. Dzieci mogły posłuchać opowieści o słowiańskim duchu kopalni oraz o chłopcu imieniem Jorguś, który dzięki pomocy Skarbnika, mógł wykonać ciężką pracę pod ziemią.
W drugiej części spotkania dzieci wykonywały pracę plastyczną. Ze względu na to, że w Letniej Bibliotece mamy tydzień francuski, uczestnicy dostali na obrazkach Wieżę Eiffela, którą mogli pokolorować i powyklejać różnymi kolorowymi elementami.