To był wyjątkowy wieczór poetycki. Podczas wrześniowego spotkania wspominaliśmy Iwonę Klein.

Była nauczycielką języka polskiego, animatorką teatrów szkolnych oraz inscenizatorką uroczystości patriotyczno-historycznych miasta Wejherowa. Kochała dzieci i młodzież wpajając im miłość do słowa poetyckiego, zwłaszcza mówionego, wypowiadanego w inscenizacjach szkolnych. To punkt, w którym spotkały się nasze drogi. Oprócz tego, że towarzyszyła swojemu Mężowi- Adamowi w wydarzeniach poetyckich organizowanych w naszej bibliotece, Jej zamiłowania poetyckie zaprowadziły Ją na fotel jurora w konkurach recytatorskich. Zaproszenia przyjmowała zawsze z wielką sympatią, a już sama ocena recytacji dzieci przynosiła Jej wiele radości.

Iwona późno, bo pod koniec życia, odkryła w sobie talent poetycki pisząc szybko, nieustannie, pospiesznie, nie marnując ani chwili. I tak powstał zbiór wierszy, który dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta i grona przyjaciół otrzymał postać starannie wydanej książki. I to promocji tomiku "Cud życia lśnij" poświęcony był wczorajszy wieczór.

Fragmenty poezji zaprezentowały aktorki bibliotecznej grupy teatralnej "Errata". Utwory muzyczne, związane z twórczością Iwony, wykonała Agata Jasińska-Krajnowska. Montaż recytatorsko-muzyczny zaprezentował także ksiądz Zygmunt Słomski z Nadola, który nagrał płytę z recytacjami Iwony. Część artystyczna wywołała wiele wspomnień i wzruszeń. Podobnie jak wystawa pamiątkowych zdjęć, przygotowana specjalnie na tę okazję przez męża - Adama Kleina oraz Agatę Jasińską-Krajnowską.

Wśród licznie zgromadzonych gości była Gabriela Lisius - Starosta Wejherowski. Pojawili się znajomi i bliscy Iwony, a także współpracownicy z Szkoła Podstawowa nr 5 im. Fryderyka Chopina w Wejherowie.

Dziękujemy za to wyjątkowe spotkanie.