1 grudnia w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Patrykiem Galewskim - jednym z bohaterów filmu i książki "Johnny" oraz autorem książki kucharskiej "Kuchnia na pełnej petardzie".

Patryk Galewski to człowiek z trudną przeszłością, któremu życie do góry nogami wywróciło spotkanie z ks. Janem Kaczkowskim.

W ten czwartkowy wieczór, licznie przybyli goście mieli możliwość nie tylko wsparcia projektu Fundacja im. Ks. Jana Kaczkowskiego "PaKa Inne Garowanie”, ale również wysłuchania rozmowy Eweliny Magdziarczyk-Plebanek - dyrektor wejherowskiej książnicy z Patrykiem Galewskim.

W rozmowie Patryk Galewski podkreślił, iż jego historia, imprezowicza, ćpuna i recydywisty, który dzięki ks. Janowi stał się kochającym mężem, ojcem, szefem kuchni to uniwersalna opowieść, że każdy człowiek zasługuje na drugą szansę. Dlatego też zabrał rodzinę do Kampera „PaKa Bus” i podróżuje po całej Polsce, odwiedzając wychowanków zakładów poprawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych oraz szkół. Poprzez warsztaty z gotowania (jak sam mówi garowania) i swoją historię pokazuje młodzieży, że można żyć inaczej, i że każdy może dostać drugą szansę, z której należy skorzystać, wówczas to można realizować marzenia i plany na przyszłość.

Na zakończenie spotkania goście mieli możliwość do kuluarowych rozmów, uzyskania pamiątkowych autografów i wspólnych zdjęć.

Dziękujemy za to wyjątkowe spotkanie, które na długo zostanie w naszej pamięci!