Owijarki przemysłowe – czy jest potrzebna w Twojej firmie?

Urządzenia przemysłowe stosuje się w wielu różnych branżach w celu optymalizacji procesów produkcyjnych. Jedną z najbardziej popularnych maszyn przemysłowych jest owijarka, gdyż zabezpiecza ona gotowe wyroby przed uszkodzeniem. Zastanawiasz się, czy Twoja firma powinna również zainwestować w zakup owijarki przemysłowej? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się poniższym artykułem, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Co to jest owijarka przemysłowa?

Owijarka przemysłowa to maszyna służąca do owijania wyrobów, produktów bądź paczek, przykładowo folią stretch. Dzięki temu elementy te są zabezpieczone w momencie ich transportu. Urządzenia służące do pakowania wyrobów gotowych projektuje i produkuje firma Inco-System https://inco-system.com/owijarki/.

Owijarki można zaprogramować indywidualnie pod pakowane elementy, dzięki czemu jedna maszyna jest w stanie owijać różne wyroby o innych parametrach. Biorąc to pod uwagę, owijarki minimalizują zużycie folii, a także czas potrzebny na ręczne owijanie produktów.

Projektowanie linii produkcyjnej

Firma coraz częściej decydują się na automatyzację linii produkcyjnych. Przedsiębiorstwa zagraniczne mają znacznie większy odsetek linii zautomatyzowanych w porównaniu z polskimi, jednak nasz rynek wciąż się rozwija i ulega zmianie. Trzeba jednak zaznaczyć, że projektowanie linii produkcyjnej jest dość skomplikowane i wymaga nie lada wysiłku i czasu, a także prób i testów. Po pierwsze, należy dokładnie rozplanować wszystko operacje i wyznaczyć ich prawidłową kolejność, unikając występowanie wąskich gardeł. W tym miejscu powinniśmy wyeliminować stanowiska pracy bądź, które są zbędne, czasochłonne lub niepotrzebne. Co więcej, przepływ elementów pomiędzy maszynami powinien być jak najkrótszy, aby zminimalizować czas potrzebny na transport materiałów. Ważnym aspektem jest także planowanie procesu produkcyjnego w taki sposób, aby był jednokierunkowy. Dzięki temu możliwe jest planowanie przyszłych prac i zleceń produkcyjnych.

Co zyskujemy wykorzystując maszyny przemysłowe w firmie produkcyjnej?

Maszyny przemysłowe znacznie usprawniają pracę praktycznie w każdym przemyśle. Firmy decydujące się na zastępowanie pracy ludzkiej urządzeniami przemysłowym często tym rozwiązaniem stwarzają bezpieczniejsze środowisko pracy. Dzieje się tak, gdyż wcześniejsze monotonne czynności wykonywane w trudnych bądź szkodliwych warunkach są obecnie odtwarzane przez maszyny. Co więcej, pracownicy fizyczni mogą być przekwalifikowani na operatorów maszyn po wcześniejszych szkoleniach i odbytych kursach specjalistycznych.

Przedsiębiorstwo oczywiście też zyskuje zaopatrując firmę w maszyny przemysłowe. Jednorazowy koszt zakupu urządzenia przemysłowego jest dość spory, lecz w przeciągu kilka lat inwestycja ta się z pewnością zwróci. Maszyny są wydajniejsze i efektywniejsze od pracy pracowników, zatem przedsiębiorstwo jest w stanie wyprodukować większą ilość wyrobów w krótszym czasie, zachowując przy tym wysoką jakość.