Kup swój własny alkomat

Posiadanie swojego prywatnego urządzenia do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu może być całkiem dobrym pomysłem. Przecież każdemu zdarza się zabalować raz na jakiś czas, właśnie w takim momencie dobrze jest posłużyć się takim sprzętem aby sprawdzić swój ale również pozostałych imprezowiczów poziom trzeźwości. Jak wynika ze statystyk coraz więcej osób decyduje się na taki krok w celu ochrony życia i uniknięcia niepotrzebnych problemów.

Rodzaje

Producenci zadbali o to abyśmy mieli w czym wybierać chcąc kupić alkomat. Wyróżniamy kilka rodzajów w zależności od przeznaczenia oraz potrzeb klientów. Najpopularniejszymi urządzeniami tego typu są tzw. półprzewodnikowe, szczególnie popularne wśród osób prywatnych którzy chcą posiadać taki sprzęt wyłącznie na własność. Zostały stworzone z bardzo prostej konstrukcji a więc ich cena nie jest wygórowana. Stanowią idealny wybór gdy chcemy od czasu do czasu sprawdzić swoją trzeźwość. Niestety posiadają swoje wady, a mianowicie nie rozróżniają innych substancji takich jak na przykład nikotyna która może wpływać na końcowy wynik. Kolejną grupę stanowią alkomaty elektrochemiczne, w ich przypadku producenci zadbali o najlepszej jakości podzespoły. Są to w pełni profesjonalne urządzenia do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu, które używane są między innymi przez policję. Zawarte w nich sensory zostały znacznie lepiej dopracowane co z kolei sprawia że są odporne na działanie substancji pobocznych. Warto wspomnieć o ich znakomitej dokładności wynoszącej 0,000 promila. W ten sposób pozwalają na bardzo dobry pomiar który widać gdy spoglądamy na ich cenę która może wynosić nawet kilka tysięcy złotych.

Czy warto się zdecydować?

Dopiero od kilku lat istnieje możliwość posiadania prywatnych urządzeń do pomiaru alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu. Jeszcze niespełna kilkanaście lat temu mogli z tego korzystać wyłącznie funkcjonariusze różnych służb. Najtańsze urządzenia tego typu możemy nabyć nawet za kilkaset złotych na neomaniak.pl, a więc nie jest to duży wydatek. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup ponieważ jest to ogromna wygoda umożliwiająca sprawdzenie trzeźwości niemalże w każdej sytuacji. Z ich pomocą bez trudu unikniemy problemów takich jak jazda po alkoholu czy odebranie prawa jazdy, są to powody dla których warto kupić takie urządzenie.