Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wejherowo

W dzisiejszych czasach szeroki wybór środków transportu publicznego, taksówek, nawet wypożyczalnie rowerów i hulajnóg sprawiają, że coraz częściej rezygnujemy z posiadania prywatnych samochodów lub przynajmniej z poruszania się nimi kiedy są dla nas dostępne tańsze i mniej kłopotliwe opcje. Jeśli jednak nie chcemy rezygnować z wygody właściwej dla prywatnych środków transportu, doskonałym rozwiązaniem będzie dla nas wynajęcie samochodu. Obecnie wypożyczalnie samochodów, jak na przykład https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-warszawa/ , da się bez trudu znaleźć w każdym większym mieście.

 W jakich sytuacjach wypożyczamy samochody

Rozwiązanie to sprawdzi się doskonale w przypadku prywatnego lub służbowego wyjazdu, kiedy w miejscu docelowym chcielibyśmy poruszać się swobodnie i nie musieć polegać na transporcie publicznym lub pomocy innych, a własnego samochodu nie posiadamy lub nie chcieliśmy odbywać w nim podróży do miejsca docelowego ani zabierać go ze sobą w przypadku np. podróży samolotem. W takich sytuacjach najbliższa wypożyczalnia samochodów to zdecydowanie miejsce, do którego powinniśmy skierować swoje kroki po dotarciu do celu naszej podróży. Najlepiej jest nawiązać telefoniczny lub mailowy kontakt z wypożyczalnią i zarezerwować sobie samochód jeszcze przed wyjazdem, aby po przyjeździe jedynie dopełnić formalności i odebrać kluczyki.

Do wypożyczalni mogą wstąpić również osoby, które na co dzień nie posiadają samochodu ze względu na związane z tym koszty, brak miejsca do zaparkowania pojazdu lub – w przypadku znikomej mobilności lub dostępu do licznych alternatywnych środków transportu – nie czują potrzeby posiadania samochodu. Kiedy jednak zajdzie nagła potrzeba, np. konieczność kilkutygodniowych dojazdów na szkolenie, konieczność rehabilitacji członka rodziny lub sytuacja wymagająca użycia samochodu dostawczego, wypożyczenie odpowiedniego pojazdu nie stanowi dużego problemu, a poniesione koszty są mniejsze niż gdybyśmy mieli płacić za taksówki, przy jednocześnie znacznie większym komforcie niż przy podróży komunikacją miejską.

Kolejną liczną grupę klientów firm oferujących wynajem samochodów są osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, na skutek których czasowo lub permanentnie utraciły one własny środek transportu. W takiej sytuacji wynajmują one bezpłatny samochód zastępczy z oc tuw. Mogą użytkować pojazd zastępczy do czasu, kiedy ich samochód zostanie naprawiony lub dotąd, aż otrzymają odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego. Wówczas ubezpieczyciel zwraca poszkodowanym koszty, jakie ponieśli z tytułu wynajmu samochodu zastępczego. Jednak poszkodowany nie może wynająć samochodu wyższej klasy niż jego zniszczony lub uszkodzony w wypadku pojazd.

Jak widać, wynajem samochodów to usługa przewidziana dla klientów czasowo lub trwale niezmotoryzowanych, którzy potrzebują samochodu podczas służbowego wyjazdu, przeprowadzki czy wakacji, którzy nie mogą zabrać własnego pojazdu lub z przyczyn ekonomicznych lub praktycznych nie mogą czy też nie chcą posiadać samochodu na stałe i ponosić związanych z tym kosztów ubezpieczenia, eksploatacji i napraw. Klientami firm oferujących pojazdy na wynajem mogą być również osoby poszkodowane w zdarzeniach drogowych, na skutek których czasowo zostały pozostawione bez swojego samochodu.