Domowa apteczka z ogrodu - seniorzy poznają zioła, które wspierają zdrowie

FOT. WCK Wejherowo
W czasach, gdy wszystko ma być pod ręką i na już, znów wraca zainteresowanie tym, co rosło obok nas od zawsze - w ogrodzie, na łące i na skraju miedzy. Pokaz zielarski „Domowa apteczka w czasie kryzysu” podsuwa bardzo praktyczną odpowiedź na pytanie, jak korzystać z roślin mądrze, bez pośpiechu i z korzyścią dla codziennego samopoczucia. 🌿
- „Domowa apteczka w czasie kryzysu” stawia na proste zioła i codzienną praktykę
- Specjaliści z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego pokażą, jak korzystać z natury rozsądnie
„Domowa apteczka w czasie kryzysu” stawia na proste zioła i codzienną praktykę
Podczas spotkania uczestnicy mają wejść w świat najpopularniejszych ziół od tej najbardziej użytecznej strony - poznać ich właściwości, nauczyć się rozpoznawać rośliny o cennych walorach zdrowotnych i zobaczyć, jak przygotować z nich proste napary, herbatki oraz naturalne preparaty wspierające organizm.
To nie będzie teoria dla teorii. W programie są też wskazówki dotyczące wzmacniania odporności, łagodzenia codziennych dolegliwości i bezpiecznego korzystania z darów natury na co dzień. 🍵 Dzięki temu spotkanie może zainteresować nie tylko tych, którzy od dawna zbierają zioła, ale też osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z domową zielarnią.
Specjaliści z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego pokażą, jak korzystać z natury rozsądnie
Warsztaty poprowadzą specjaliści z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, od lat zajmujący się popularyzowaniem wiedzy o roślinach zielarskich i naturalnych sposobach dbania o zdrowie. Właśnie w tym tkwi siła tego spotkania - zamiast ogólników uczestnicy dostaną konkret i praktykę, którą można później przenieść do własnej kuchni czy domowej apteczki.
Organizatorzy kierują wydarzenie przede wszystkim do seniorów, ale to propozycja dla każdego, kto chce podejść do zdrowia trochę spokojniej, bardziej świadomie i z większym zaufaniem do natury. Wstęp jest wolny.
na podstawie: WCK Wejherowo.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (WCK Wejherowo). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

20-latka podejrzana o usiłowanie zabójstwa. Policjanci znaleźli ją szybko

Woda w Wejherowie jest regularnie badana. PWiK informuje o jej jakości

Trzy wypadki w powiecie wejherowskim. Jeden z kierowców miał ponad 0,6 promila

Pierwsza droga do szkoły wymaga ćwiczeń, nie pośpiechu we wrześniu

Wejherowo Biega wraca do parku. Cztery trasy i wspólny cel

Pchli targ w wejherowskim parku. Czas na rzeczy z charakterem

Wejherowo zamienia się w szkicownik. Rysowanie dołączy do tańca i targu

Awantura w Redzie zakończyła się zatrzymaniem. Mężczyzna ma zakaz zbliżania

Kilka sekund na przejeździe może kosztować 2000 zł - policja ostrzega

Mieszkańcy Wejherowa mogą pomóc ocenić system wsparcia w kryzysie psychicznym

Wejherowski Plac Sportów Miejskich w finale. Teraz liczą się głosy

1549 kontroli w powiecie wejherowskim. Sześciu kierujących po alkoholu

Łoś wbiegł na drogę, kierowca ciężarówki uderzył w drzewo - trasa zablokowana
![[PIŁKA NOŻNA] Wikęd Luzino – Bałtyk Koszalin 1:1 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II). Gospodarze uratowali punkt w 90. minucie](/images/mecz/thumbnails/wiked-luzino-baltyk-koszalin-09082026-11.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Wikęd Luzino – Bałtyk Koszalin 1:1 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II). Gospodarze uratowali punkt w 90. minucie
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Gminy Luzino - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Nadleśnictwo Wejherowo - kontakt, leśnictwa, sprzedaż drewna i edukacja
- Wejherowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - kontakt, godziny, wynajem mieszkań
- Urząd Stanu Cywilnego Szemud - kontakt, godziny, sprawy i pokoje
- Nadzór Wodny w Redzie - kontakt, pozwolenia wodnoprawne, zgłaszanie awarii
- Placówka Terenowa KRUS w Wejherowie - kontakt, godziny, gminy obsługiwane
