Wejherowo zanurzyło się w pieśni o morzu - tak wyglądał OFPoM 2026

FOT. Wejherowskie Centrum Kultury
W Wejherowie znowu zrobiło się bardzo muzycznie i bardzo „po morskemu”. 24-25.04.2026 odbyła się tu XXVII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu, a festiwalowe kadry przypominają, że to wydarzenie ma w mieście swój własny, rozpoznawalny rytm 🎶🌊
- XXVII Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu znów ustawił Wejherowo w centrum śpiewu
- Za tym wydarzeniem stanęły instytucje, które od dawna współtworzą kulturalną mapę miasta
- Fotorelacja przypomina, że w Wejherowie kultura naprawdę ma się czym pochwalić
XXVII Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu znów ustawił Wejherowo w centrum śpiewu
To już 27. odsłona festiwalu, który od lat łączy muzykę, tradycję i lokalną dumę. W tle nie ma wielkich fajerwerków, za to jest coś znacznie cenniejszego - konsekwentnie budowany charakter wydarzenia, które wraca do Wejherowa i za każdym razem przypomina, że kultura najlepiej działa wtedy, gdy robi się ją wspólnie 📸
Właśnie takie imprezy dobrze pokazują, jak mocno muzyka potrafi spinać różne środowiska. Tu nie chodzi wyłącznie o sam występ, ale o całą festiwalową energię, która przez dwa dni trzymała miasto w jednym, wspólnym nastroju.
Za tym wydarzeniem stanęły instytucje, które od dawna współtworzą kulturalną mapę miasta
W organizację XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu zaangażowali się: Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Gdański Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Rada Chórów i Zespołów Kaszubskich.
Po stronie partnerów znalazły się też Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o/Wejherowo i Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Wybickiego w Wejherowie. Taki skład jasno pokazuje, że festiwal nie jest jednorazowym wydarzeniem do odfajkowania, tylko efektem pracy wielu ludzi i instytucji, które od lat dbają o muzyczną tożsamość miasta.
Fotorelacja przypomina, że w Wejherowie kultura naprawdę ma się czym pochwalić
Druga odsłona zdjęć z festiwalu działa trochę jak szybki powrót do tych dwóch dni - bez zbędnego komentarza, za to z dobrą porcją miejskiej energii. Widać w niej, że OFPoM to nie tylko nazwa z kalendarza, ale wydarzenie, które realnie żyje w przestrzeni Wejherowa i co roku dokłada kolejną warstwę do jego kulturalnej pamięci.
na podstawie: Wejherowskie Centrum Kultury.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Wejherowskie Centrum Kultury). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Ponad 5 mln zł na termomodernizację szkół i obiektów w Wejherowie

Plaża w Lubiatowie zamieniła się w lekcję bezpieczeństwa

Nowy odcinek EuroVelo nad Bałtykiem omija teren elektrowni jądrowej

Ponad 380 lat historii na jednej trasie. Bezpłatne spacery po Wejherowie

Jednego wieczoru Kaszuby i Portugalia spotkają się na placu w Wejherowie

Piece klas 3 i 4 znikają z domów. Nadchodzi termin wymiany ogrzewania

W Wejherowie rusza nabór do sekcji artystycznych. Liczy się kolejność

Harcerze na obozach pod kontrolą policji. Służby sprawdzają gotowość

Blisko 2 promile i dziecko bez kasku. Interwencja w Gościcinie

Właściciel rozpoznał swoje motocykle w ogłoszeniu. Policja czekała na sprzedawcę

Muzyczny Rynek w Wejherowie zabrzmi mocno dzięki ACHAT i Samochodówka Band

Bezpłatny polski dla cudzoziemców. Zajęcia także online z Wejherowa

WCK - Filharmonia zaprasza na wakacje z ilustracją i własną opowieścią

Wspólnie pili alkohol, potem pobili 29-latka i zabrali mu telefon
Przydatne dane teleadresowe
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie - kontakt, oferta i zapisy
- Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Roppla w Luzinie - filie, katalog online i usługi
- Parafia św. Leona Wielkiego w Wejherowie - msze, kancelaria, kontakt
- Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Choczewie - kontakt, awarie, umowy i szambo
- Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo w Gościcinie - kontakt, filie, wynajem sal
- Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Suchej - Oddział Zamiejscowy w Zwartowie - kontakt i lokalizacja
