Intensywne kontrole drogowe w powiecie wejherowskim: mandaty i zatrzymania prawa jazdy
Miniony weekend w powiecie wejherowskim upłynął pod znakiem wzmożonych działań policyjnych na drogach. Liczne kontrole prędkości oraz przewozów okazjonalnych przyniosły szereg konsekwencji dla kierowców, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego.

Kontrole prędkości i ich wyniki

W piątek oraz sobotę wejherowska drogówka przeprowadziła liczne kontrole prędkości na terenie całego powiatu. Na ulicy Energetyków w Czymanowie, 21-letni kierowca Renault, jadąc z prędkością 121 km/h w strefie ograniczonej do 50 km/h, został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł, 15 punktami karnymi oraz zatrzymaniem prawa jazdy. Była to jego kolejna tego rodzaju wykroczenie.

Również w Czymanowie, 40-letni kierowca Mazdy został zatrzymany za jazdę z prędkością 102 km/h w strefie z ograniczeniem do 50 km/h. Jego kara to mandat 1500 zł, 10 punktów karnych oraz utrata prawa jazdy. W Wejherowie na ulicy Gdańskiej, 60-letni kierowca Volvo przekroczył prędkość do 126 km/h, za co otrzymał mandat w wysokości 2500 zł, 15 punktów karnych i również stracił prawo jazdy.

Działania „Przewozy okazjonalne” i „Motocykle”

Piątek był także dniem kontroli pojazdów służących do okazjonalnych przewozów osób. Policja nie stwierdziła żadnych uchybień w tej kategorii. Natomiast sobotnie działania „Motocykle” przyniosły inne rezultaty. Na ulicy 1. Brygady Pancernej Wojska Polskiego w Wejherowie, 44-letni motocyklista z Gdyni jechał z prędkością 120 km/h w strefie ograniczonej do 50 km/h. Skutkiem tego było nałożenie mandatu w wysokości 2000 zł, 14 punktów karnych oraz zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące.

Apel policji do kierowców

Policjanci podkreślają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Wzmożone kontrole i surowe kary dla osób łamiących przepisy mają nie tylko karać, ale przede wszystkim prewencyjnie działać na innych użytkowników dróg.

Policja zapewnia, że podobne akcje będą kontynuowane, aby zwiększyć świadomość kierowców i zmniejszyć liczbę wypadków drogowych.


Źródło: Policja Wejherowo