Wejherowo świętuje 381. urodziny na Dniu Jakuba 25 maja

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na Dzień Jakuba! Już w najbliższy weekend czekają nas wyjątkowe obchody 381. urodzin miasta. Przygotowaliśmy bogaty program, który zadowoli zarówno miłośników muzyki, jak i tych, którzy cenią sobie tradycyjne uroczystości.
- 24 maja: Parada młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4
- 25 maja: Główne uroczystości i koncerty na Placu Jakuba Wejhera
- 26 maja: Koncert muzyki klasycznej i chóralnej w kościele
- 27 maja: Spektakl charytatywny w Filharmonii Kaszubskiej
Obchody rozpoczną się już w piątek, 24 maja, kiedy to młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4, noszącego imię Jakuba Wejhera, zorganizuje barwną paradę. Parada wystartuje o godzinie 13:00 spod szkoły przy ul. Inwalidów Wojennych i przejdzie ulicami miasta, kończąc pod pomnikiem Jakuba Wejhera.
W sobotę, 25 maja, o godzinie 18:40, odegrany zostanie hejnał, który zainauguruje główne uroczystości na Placu Jakuba Wejhera. Tuż po nim, o 18:50, Prezydent Miasta, Krzysztof Hildebrandt, wręczy Nagrody Prezydenta Miasta osobom, które wyróżniły się swoimi osiągnięciami na rzecz lokalnej społeczności.
Jednym z najważniejszych punktów programu będzie występ Sylwii Grzeszczak. Ta znana piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, zaśpiewa dla nas o godzinie 21:00. Przed nią, o 19:30, na scenie pojawi się Monika Kitel z zespołem, która również dostarczy nam niezapomnianych muzycznych wrażeń.
Niedziela, 26 maja, upłynie pod znakiem muzyki klasycznej i chóralnej. O godzinie 18:00 w kościele pw. Św. Trójcy odbędzie się koncert z okazji zakończenia obchodów 380-lecia miasta oraz jubileuszu 375-lecia parafii. Wystąpią Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Żeński Chór Kameralny przy I LO w Kościerzynie oraz Chór Mieszany Cantores Veiherovienses. Koncert poprowadzą dyrygenci Tomasz Chyła i Marek Rocławski, a w programie znajdą się utwory takie jak Sinfonietta per archi Mystery” i Ave Generosa” Anny Rocławskiej-Musiałczyk, Mass of the Children” Johna Rottera oraz Koronacyjny Hymn Uwielbienia” Marka Rocławskiego.
Na zakończenie obchodów, w poniedziałek, 27 maja, o godzinie 18:00 w Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się spektakl charytatywny Intryga doskonała” w reżyserii Eweliny Magdziarczyk-Plebanek. Dochód ze spektaklu zostanie przekazany na rzecz Hospicjum pw. Św. Judy Tadeusza.
To wyjątkowe święto jest doskonałą okazją, by docenić nasze miasto, jego historię i ludzi, którzy je tworzą. Bądźcie z nami w te dni, aby wspólnie celebrować tę ważną rocznicę.
Wg inf z: Urząd Miasta w Wejherowie
Ostatnie Artykuły

W Wejherowie projekty do budżetu obywatelskiego przechodzą pierwszy sprawdzian

W Wejherowie nagrodzono firmy, które rosną nie tylko dzięki wynikom

111 km/h w Rumi - jeden błąd kosztował kierowcę mandat i prawo jazdy

Na Osiedlu 1000-lecia wyrasta nowy adres dla wejherowskiej uczelni

Flor de Toloache w obiektywie - wieczór z Siesta w Drodze żyje dalej na zdjęciach

Młodzi tancerze z sekcji Oliwii Szumny błysnęli na Kaszubskim Stolemie

Działkowcy z Nadrzecznej rozliczyli rok i postawili na bezpieczeństwo

42-latek wpadł po serii włamań - policja znalazła też narkotyki

Młodzi wejherowianie wybrali radnych, którzy przez dwa lata będą mówić ich głosem

Wielkanoc przy Dworcowej znów połączyła ludzi, którzy od lat trzymają się razem

Wejherowo zanurzy się w „Morzu” - wernisaż z rozmową z artystą

Pasieki, hodowle i sklepy zoologiczne wchodzą pod obowiązek rejestracji

Palmowa procesja w Wejherowie znów połączyła scenę, modlitwę i kaszubską tradycję
![[PIŁKA RĘCZNA] KS Tytani Wejherowo – SMS ZPRP Kwidzyn 38:37 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – nerwowa końcówka i ważne zwycięstwo gospodarzy](/images/mecz/thumbnails/ks-tytani-wejherowo-sms-zprp-kwidzyn-29032026-3837.webp)
