Nauczyciele z Serbii i Hiszpanii odkrywają uroki Wejherowa dzięki międzynarodowemu programowi
Wizyta nauczycieli z Serbii i Hiszpanii w naszym mieście przynosi nowe perspektywy na międzynarodową współpracę edukacyjną. Grupa pedagogów, biorąc udział w programie „Job shadowing”, miała okazję nie tylko do poznania polskiego systemu edukacji, ale także do wymiany doświadczeń z lokalnymi nauczycielami. To wydarzenie podkreśla otwartość naszego miasta na międzynarodowe inicjatywy i stanowi doskonałą okazję do promocji naszego dziedzictwa kulturowego.
  1. Grupa nauczycieli z Serbii i Hiszpanii odwiedziła nasze miasto w ramach programu „Job shadowing”.
  2. Wizyta miała na celu obserwację polskiego systemu edukacji oraz wymianę doświadczeń.
  3. Nauczyciele zwiedzili także zabytkowy Ratusz i poznali lokalne dziedzictwo kulturowe.
  4. Wizyta ta jest wyrazem otwartości na międzynarodową współpracę i promocję naszego regionu.

W ramach wizyty w naszym mieście, nauczyciele z Serbii i Hiszpanii mieli okazję do głębszego zrozumienia funkcjonowania polskiego systemu edukacyjnego. "Celem wizyty serbskich i hiszpańskich nauczycieli jest obserwacja działalności szkoły polskiej, jako zagranicznej szkoły partnerskiej. Goście przyglądają się, jak funkcjonuje polska szkoła, jak przebiegają lekcje i jakimi metodami nauczania posługują się wejherowscy nauczyciele. W trakcie spotkań z kadrą pedagogiczną dzielą się też swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami" – mówi Katarzyna Bojke, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.

Podczas pobytu, goście mieli również okazję do zwiedzenia zabytkowego Ratusza, gdzie oprowadzał ich inspektor Henryk Połchowski z Wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki. Ta część wizyty stanowiła doskonałą okazję do poznania kultury polskiej i kaszubskiej, co było dodatkowym atutem programu.

Otwartość na międzynarodową współpracę i poznawanie nowych miejsc to coś, co łączy nas z naszymi gośćmi. "Jesteśmy chętni do współpracy i poznawania nowych miejsc na terenie Europy. Polska była naszym wyborem. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość odwiedzenia Wejherowa, a także poznania pracy szkoły w waszym mieście" – mówi Danijela Jakovljevic, dyrektor szkoły gimnazjalnej w serbskiej Jagodynie.

Wizyta nauczycieli z Serbii i Hiszpanii w naszym mieście to nie tylko okazja do wymiany doświadczeń edukacyjnych, ale także szansa na promocję naszego dziedzictwa kulturowego i budowanie międzynarodowych mostów współpracy. To wydarzenie pokazuje, że edukacja nie zna granic i jest doskonałą platformą do dialogu międzykulturowego.


Według informacji z: UM Wejherowo