Nietypowa kradzież w Wejherowie: 19-latek z klaczą na klatce schodowej zatrzymany
Niezwykłe zdarzenie w Wejherowie wywołało zdumienie nawet wśród doświadczonych policjantów. Młody mężczyzna, w wieku zaledwie 19 lat, postanowił w nietypowy sposób "przeprowadzić" skradzioną klacz... próbując wprowadzić ją na klatkę schodową budynku wielorodzinnego. Szybka reakcja świadka oraz skuteczna interwencja policji pozwoliły zakończyć tę niecodzienną historię, przywracając zwierzę właścicielowi i pociągając sprawcę do odpowiedzialności.
  1. Zgłoszenie o próbie wprowadzenia klaczy na klatkę schodowej budynku wielorodzinnego przyjęto w poniedziałek wieczorem.
  2. Świadek zdarzenia zadzwonił na numer alarmowy, informując o nietypowej sytuacji.
  3. Na miejsce zdarzenia w Wejherowie niezwłocznie skierowano dzielnicowych.
  4. Zaskoczeni policjanci potwierdzili zgłoszenie, zastając na miejscu mężczyznę z klaczą.
  5. Młody mężczyzna miał zamiar zabrać zwierzę do swojego mieszkania na wyższej kondygnacji.
  6. Klacza, na szczęście nieuszkodzona, została przekazana z powrotem właścicielowi.
  7. 19-letni sprawca został zatrzymany i spędził noc w areszcie.
  8. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Ten nietypowy wątek kryminalny został szybko rozwikłany dzięki błyskawicznej interwencji wejherowskich stróżów prawa. Chociaż klacze zazwyczaj nie figurowały na liście "mieszkańców" budynków wielorodzinnych, tym razem śp. próba młodego mieszkańca Wejherowa na długo pozostanie w pamięci lokalnej społeczności. Motywacja 19-latka pozostaje zagadką, a całe zdarzenie tylko potwierdza, że realia przewyższają najśmielsze fantazje.

Interwencje policji zawsze wiążą się z niepewnością tego, co zastaną na miejscu zdarzenia, ale próba wmanewrowania konia na klatkę schodową zdecydowanie wyróżnia się na tle codziennych wyzwań funkcjonariuszy. To przypomnienie, że niezależnie od tego, jak dobrze znamy nasze miasto i jego mieszkańców, zawsze może nas zaskoczyć coś, co wydaje się być rodem z innego świata.


KPP w Wejherowie