Za nami, niezwykle emocjonująca i wypełniona radosnymi spotkaniami, Noc Bibliotek. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Absurd nie czytać". Na początek wspomnienie wernisażu wystawy "Wrażenie" Adama Sikorskiego. To już druga wizyta artysty w naszej bibliotece po ubiegłorocznym sukcesie wystawy linorytów. Tym razem autor zaskoczył nas malarstwem i rysunkiem. Prace na wystawie „Wrażenie ” powstawały w plenerze. Autor oddawał w nich swoje pierwsze odczucia związane z danymi miejscami. Uczestnicy wystawy zobaczyli pejzaże, które emanowały autentycznymi emocjami i efektami artystycznymi. Wizyta na wystawie była jak podróż przez artystyczny świat autora, gdzie każdy obraz był przystankiem na jego artystycznej drodze.
Dzięki załączonym zdjęciom uwieczniającym moment powstawania prac w plenerze, było to nie tylko podziwianie pięknej natury, ale także szansa na zrozumienie procesu twórczego i sposobu, w jaki artysta interpretuje rzeczywistość.
Dziękujemy Panu Adamowi za to niezwykłe spotkanie ze sztuką.
Wystawę "Wrażenie" można podziwiać w naszej bibliotecznej "Galerii na piętrze" do końca października.
Jednym z wydarzeń Nocy Bibliotek były warsztaty z grupą miłośników Japonii "Waku Waku" z Trójmiasta. Tematem spotkania była mała, wykonana z papieru lub tkaniny lalka Teru-teru-bōzu (jap. てるてる坊主, 照る照る坊主). Dla Japończyków jest to swoisty amulet, który ma ponoć moc sprowadzania dobrej pogody i zapobiegania deszczowym dniom. Uczestnicy warsztatów wykonali ich sporo, więc liczymy na to, że deszcz, przez jakiś czas, będzie nas omijał.
Wśród uczestników silną grupę stanowiły Kamishibajki - grupa ze
Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie
pod kierunkiem Pani Beaty Frąckowiak - doskonale nam znana z ubiegłorocznego projektu tworzenia bajki kamishibai. Cieszymy się, że ich przygoda z Japonią wciąż trwa!Sobotnie warsztaty były pierwszym z serii zaplanowanych spotkań z grupą Waku Waku.
W trakcie Nocy Bibliotek trwała także gra terenowa "Moc czytania", w której można było poznać wszystkie zalety czytania. Gra wymagała różnych aktywności, w tym wizyty w punkcie badań bibliotecznych, śledztwa detektywistycznego, zabawy w redaktora, a nawet umiejętności manualnych
Jak Wam się podobało? Udało Wam się poznać wszystkie tajniki mocy czytania?
Dziękujemy, że byliście z nami!