W kręgu zdrowia i...
19 września odbyło się kolejne spotkanie w ramach znanego i lubianego, zwłaszcza przez nasze Czyteln...
Z książką na walizkach...
Początek października to tradycyjnie czas spotkań autorów z najmłodszymi czytelnikami w ramach proje...
Biuro Rachunkowości „Perfekta” odznaczone Medalem Róży

Wejherowskie Biuro Rachunkowości „Perfekta” obchodziło 30-lecie swojego istnienia. Z okazji okrągłego jubileuszu, dyrektor firmy Krzysztof Matłosz został uhonorowany Medalem Róży przez Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, który w jego imieniu wręczył zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz.

Wygraj książki dla wejherowskiej biblioteki

Biblioteka Publiczna w Wejherowie bierze udział w akcji Kinder Mleczna Kanapka “Przerwa na wspólne czytanie”. Dzięki naszym głosom możemy wzbogacić księgozbiór o książki za kwotę 5 tys.!

Zmiana poziomu informowania i alarmowania dla pyłu PM10

10 października 2019 r. opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 8 października 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, tj. obowiązuje od dnia 11 października 2019 r.

O październikowym spotkaniu DKK...
Autor bestsellerowych książek, m.in.: Polski hydraulik, Leśna mafia. Thriller ekologiczny ze Szwecji...
Szukamy właściciela dziecięcego wózka
W Komendzie Straży Miejskiej w Wejherowie znajduje się w dobrym stanie wózek dziecięcy. Wózek znaleziony został 16 października 2019 roku...
Noc bibliotek
5 października nasza Biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję „Noc bibliotek”. Tegoroczne wydar...
Afera Kryminalna z Krzysztofem...
Za nami Afera Kryminalna. 10 października naszym gościem był Krzysztof Bochus - autor serii powieści...
Konkurs recytatorski "Strofy o Ojczyźnie"
Zapraszamy uczniów klas IV - VIII do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim "Strofy o Ojczyźnie" ...
Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie

Uczniowie pierwszych klas zostali pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Pierwszoklasiści z pięciu wejherowskich szkół podstawowych – nr 5, nr 6, nr 8, nr 9 i nr 11, złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym zostali przyjęci w poczet uczniów.

Wejherowianie wybrali projekty. Sukces Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego 2019!

Aż 16 z 20. projektów poddanych pod głosowanie zostanie zrealizowanych w Wejherowie w ramach V edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu wzięło udział 8 151 wejherowian, a frekwencja wyniosła 21,64 proc. Najpopularniejsze okazały się projekty inwestycyjne związane z rekreacją, sportem i bezpieczeństwem, a wśród projektów nieinwestycyjnych zwyciężyły projekty kulturalne i sportowo-rekreacyjne.

Prawie 1,8 mln zł dodatkowych środków z Unii Europejskiej dla wejherowskich projektów!

Wejherowo zdobyło dodatkowe dofinansowanie w wysokości ok. 1,8 mln zł dla dwóch unijnych projektów realizowanych przez miasto – rewitalizację Śródmieścia Wejherowa oraz termomodernizację budynków komunalnych. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Prezydent udzielił wsparcia finansowego Stowarzyszeniu Miłośników Muzyki

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Wejherowie otrzymało wsparcie finansowe od Prezydenta Miasta Wejherowa w wysokości 4 tys. zł na realizację XIV Konkursu Pianistycznego "Muzyka Krajów Nadbałtyckich" oraz VI Maratonu Piaśni Patriotycznej w Pałacu".

Nagrody, gratulacje i kwiaty dla nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się uroczystość, podczas której nauczyciele mianowani złożyli ślubowanie, a wyróżniający się w pracy nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi w szkołach otrzymali Nagrody Prezydenta Miasta Wejherowa.

Nagroda Literacka Nike 2019...
W tym woku Nagrodę Literacką Nike jury przyznało Mariuszowi Szczygłowi za powieść "Nie ma". Jest t...
Literacki Nobel dla Olgi...
To bardzo ważny moment dla polskiej literatury. Po 23 latach od przyznania tej nagrody Wisławie Sz...
Pierwsze mandaty karne za spalanie odpadów
Sezon grzewczy rozpoczyna się na dobre. O tym ,że w przydomowych piecach nie wolno spalać odpadów wie każdy i mówi...
Europejski Dzień Seniora

W sali Atlantic świętowali Europejski Dzień Seniora przedstawiciele oddziału Polskiego Związku Rencistów, Emerytów i Inwalidów w Wejherowie. Gratulacje i życzenia seniorom złożył w imieniu Prezydenta Miasta Wejherowa – Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta.

Odpady niebezpieczne  i śmieci nie kwalifikują się do wielkogabarytowych
Na zlecenie Urzędu Miasta Wejherowa Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie dwa razy do roku, w miesiącu marcu i październiku prowadzi...
Gryf kontra Legionovia

WKS Gryf Wejherowo w najbliższą sobotę o godz. 15.00 podejmie na Wzgórzu Wolności Legionovię Legionowo. To bardzo ważny mecz dla obu zespołów II ligi, a zwłaszcza dla Gryfa, który ma szanse zbliżyć się o kolejne 3 punkty do kilku wyprzedzających go zespołów w dolnych obszarach tabeli.