Przedświąteczne spotkanie kombatantów

Tradycyjne spotkanie przedświąteczne organizacji kombatanckich skupionych wokół Rady Kombatanckiej przy Staroście i Prezydencie Miasta Wejherowa było okazją do złożenia życzeń bożonarodzeniowych i wręczenia odznaczeń.

Głosujmy na stolicę świetlną województwa

Zapraszamy do udziału w kolejnym plebiscycie "Świeć Się z Energą" i głosowania na iluminacje świąteczne w Wejherowie zgłoszone w ramach konkursu "Świetlna stolica Polski" oraz "Świeć się".

Pobił taksówkarza
09 grudnia około godziny 22:55 na ulicy Kwiatowej w Wejherowie kierowca TAXI , zatrzymał zmotoryzowany patrol Straży Miejskiej i oświadczył,...
Zadaszone lodowisko już czeka na łyżwiarzy

W Wejherowie czynne jest już lodowisko przy Szkole Podstawowej nr 8. W poniedziałek jego oficjalnego otwarcia dokonali prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt oraz dyrektor SP nr 8 Danuta Czernewska.

Rozkład jazdy autobusów w okresie świąteczno-noworocznym

Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie, komunikacja autobusowa w okresie świąteczno-noworocznym będzie funkcjonować według zmienionych rozkładów jazdy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Star Wars na bibliotecznych...
Na biblioteczne półki trafiła kolejna dawka nowości wydawniczych. Znalazły się tutaj powieści, kom...
Zmiany godzin pracy w...
Przyłapany na gorącym uczynku
Na gorącym uczynku spalania odpadów lakierowanych płyt meblowych w piecu CO przyłapany został mieszkaniec Wejherowa. Zgłoszenie o śmierdzącym i duszącym...
Wejherowski Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczęty!

Wizytą Mikołaja, występem zespołu ,,Need2Sound” i uczniów szkoły muzycznej Yamaha oraz pokazem łyżwiarskim na lodowisku przed ratuszem rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy w Wejherowie. To jedna z najpopularniejszych miejskich imprez, która wprowadza wejherowian i gości w magiczną atmosferę świąt. Z roku na rok cieszy się on coraz większą popularnością. Jarmark potrwa do 22 grudnia.

Budynek Wspólnoty Mieszkaniowej „Św. Jacka 18” z nową elewacją

W ostatnim czasie kolejny wejherowski obiekt zyskał nowy wygląd w ramach realizacji projektu „Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa”. Tym razem wyremontowana została elewacja oraz dach budynku Wspólnoty Mieszkaniowej „Św. Jacka 18”. Całkowita wartość zadania wyniosła blisko 180 tys. zł.

Znakomite popisy taneczne w „szóstce”

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego PZTS w połączeniu z Ogólnopolskim Turniejem Sportowego Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa. Głównym organizatorem turnieju był Gdański Klub Tańca Sportowego "FALA".

Przedświąteczne spotkanie SPON „Barka”

W miniony weekend w sali bankietowej „Szrot” w Gościcinie odbyło się coroczne spotkanie integracyjne Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Barka”.

Mikołajkowy konkurs z nagrodami dla dzieci

W minioną niedzielę na wejherowskim rynku pojawił się Św. Mikołaj, który rozdał wyróżnienia oraz upominki za udział w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową. Tego dnia można było także wziąć udział w warsztatach tworzenia świątecznych kosmetyków naturalnych, a na scenie zaprezentowała się m.in. grupa kolędnicza Gwiazdka z Tuchlinka.

Szkoła jak pracownia Świętego Mikołaja

Wejherowska „jedenastka” wygląda jak prawdziwa pracownia świętego Mikołaja. Wszystko za sprawą uczniów, którzy udekorowali świątecznie drzwi do swoich sal lekcyjnych. Wszyscy zaangażowali się w przygotowanie ciekawych prac, plakatów, stroików. Wykazali się przy tym ogromną pomysłowością, starannością i samodzielnością, co zaowocowało stworzeniem atmosfery Świąt Bożego Narodzenia w szkole.

Piknik - Wszyscy jesteśmy tacy sami

Dziecięcy Integracyjny Klub TAO działający przy Fundacji Wspierania "Razem po sukces" zaprasza na II Piknik Integracyjny z cyklu "Wszyscy jesteśmy tacy sami", który odbędzie się w sobotę 14 grudnia br. na placu Jakuba Wejhera od godziny 11.00 do 13.00.

Święty Mikołaj odwiedził uczniów wejherowskiej Szkoły Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego

6 grudnia, tradycyjnie jak każdego roku, wszystkie dzieci z utęsknieniem i niecierpliwością czekają na wyjątkowego gościa.

Przedświąteczne warsztaty w wejherowskiej bibliotece

Grupa wejherowian wzięła udział w przedświątecznych warsztatach kreatywnych, które zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie. Podczas warsztatów uczestnicy tworzyli artystyczne kartki świąteczne.

Parada Mikołajkowa turystów-seniorów SWUTW

Ponad 100. osobowa grupa seniorów Sekcji Turystycznej Stowarzyszenia WUTW przemaszerowała 6 grudnia br. ulicami Wejherowa w przebraniu świętych Mikołajów wzbudzając zainteresowanie mieszkańców.

<a href=Wejherowo świątecznie oświetlone" />

Wejherowo rozbłyśnie tysiącami lampek – od dzisiaj tj. od 6 grudnia iluminacje świąteczne możemy podziwiać. Tradycyjnie włączy je prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podczas Mikołajek, które odbędą się na wejherowskim rynku.

Święty Mikołaj zawitał do Wejherowa

Wejherowo odwiedził Święty Mikołaj. Zabawa mikołajkowa, która odbyła się na Placu Wejhera, wprowadziła najmłodszych w przedświąteczną atmosferę. Wejherowo, jak każdego roku w Mikołajki, rozbłysło blaskiem iluminacji świątecznych.

Nieszczęśliwy upadek na Kwiatowej
Do nieszczęśliwego wypadku doszło 04 grudnia 2019 roku około godziny 17:05 na ulicy Kwiatowej w Wejherowie. Przechodzący tą ulicą po...