Życzenia Świąteczne od Prezydenta Miasta Wejherowa

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim mieszkańcom Wejherowa życzę zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Niech w Państwa sercach nigdy nie zabraknie wiary, spokoju, nadziei i wzajemnej serdeczności,a święta Wielkiej Nocy będą wyjątkowe i pełne radości.

Od 6 maja dłuższa trasa linii 6  - autobus pojedzie na os. Fenikowskiego

Miasto planuje usprawnić komunikację autobusową w Wejherowie. Od 6 maja linia autobusowa nr 6 zostanie wydłużona do pętli na os. Fenikowskiego, utworzone zostaną także nowe przystanki autobusowe.

Misterium Męki Pańskiej na Kalwarii Wejherowskiej

Tradycyjne Misterium Męki Pańskiej zostało wystawione w Wielki Piątek na kalwaryjskich wzgórzach w Wejherowie, równolegle z nabożeństwem Drogi Krzyżowej. W Misterium wystąpili aktorzy-amatorzy ze Stowarzyszenia Misternicy Kaszubscy.

Patrole zmotoryzowane, piesze, rowerowe i na quadzie
Jak co roku, na sezon wiosenno- letni Straż Miejska w Wejherowie wprowadza zmiany organizacyjne w swojej pracy. Od czterech lat...
Życzenia świąteczne
XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza 26-27 kwietnia na XXIV Edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni O Morzu, który odbędzie się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obchody Roku Moniuszkowskiego

Wejherowskie Centrum Kultury, aby uczcić rocznicę urodzin najsławniejszego, obok Chopina, polskiego kompozytora i włączyć się w obchody Roku Moniuszkowskiego, zaprasza do galerii Filharmonii Kaszubskiej na multimedialną wystawę "Ojciec pieśni i opery narodowej. Snakowski o Moniuszce". 7 czerwca na deskach Filharmonii Kaszubskiej zagości spektakl operowy "Straszny Dwór" w wykonaniu zespołu Opery Śląskiej z Bytomia. Bilety już w sprzedaży.

Studnia dla Południa
W środę, 9 kwietnia, odbyły się w naszej bibliotece zajęcia Studnia dla Południa. Jest to kampania P...
Straż Miejska w Kaszubskiej  Jerozolimie
Co roku wejherowska Straż Miejska zabezpiecza kilkadziesiąt uroczystości o charakterze religijnym. Strażnicy dbają o bezpieczne dojście pątników na Kalwarię Wejherowską...
Motokrew w Wejherowie

Po raz XII odbyła się charytatywna akcja "MotoKrew" pod honorowym patronatem Prezydenta Wejherowa - Krzysztofa Hildebrandta. Ponad 100 motocyklistów przyjechało na Plac Jakuba Wejhera, aby wesprzeć wydarzenie. W tym roku zebrano dla potrzebujących 13,5 litrów krwi.

Informacja nt. egzaminu ósmoklasistów w wejherowskich szkołach

Dzisiaj we wszystkich wejherowskich szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest miasto Wejherowo, swój pierwszy egzamin pisali ósmoklasiści.

<a href=Wejherowo Biega 18 maja! " />

Wszystkich miłośników biegania zapraszamy 18 maja do wejherowskiego amfiteatru i Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego na Festyn Rekreacyjny „WEJHEROWO BIEGA”. Patronat honorowy nad zawodami objęli: Prezydent Miasta Wejherowa i Starosta Wejherowski.

Niedziela Palmowa w Wejherowie

Misterium Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, rozpoczynające się przy rondzie Pierwszych Osadników na Węźle Śmiechowo-Północ, wprowadziło mieszkańców Wejherowa w atmosferę Świąt Wielkanocnych. W ramach Niedzieli Palmowej miało miejsce również Archidiecezjalne Święto Młodych.

Objazdowa Zbiórka Odpadów Niebezpiecznych

10 maja mieszkańcy Wejherowa będą mieli możliwość oddania odpadów niebezpiecznych. Należy je dostarczyć osobiście do samochodu Związku i przekazać kierowcy.

Miłośnicy przyrody sprzątali rzekę Redę

Kilkadziesiąt osób wzięło udział we wspólnym sprzątaniu rzeki Redy na wysokości od mostu przy ul. Chopina do mostu przy ul. Orzeszkowej w Wejherowie. Czterogodzinna akcja zakończyła się zebraniem różnego rodzaju odpadów, a wspierały ją Urząd Miejski w Wejherowie, OSP Wejherowo, Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie oraz sklep wędkarski RED w Wejherowie.

Spektakl charytatywny

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie, Wejherowskiego Centrum Kultury oraz Hospicjum Domowego p.w. św. Judy Tadeusza, po raz kolejny przygotowuje spektakl charytatywny z okazji Dnia Chorego. Już 23 kwietnia o godz. 17 i 19.30 Na scenie Szkoły Podstawowej nr 9 zaprezentowany zostanie spektakl "Mieszczanin Szlachcicem".

Dzień Autyzmu z służbami mundurowymi
12 kwietnia 2019 r. na pl. Jakuba Wejhera w Wejherowie odbywają się uroczystości z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie....
Kaszubska pisanka zdobi wejherowski rynek

Mieszkańcy Wejherowa mogą podziwiać już ogromną pisankę ozdobioną kaszubskimi wzorami, która zachęca do odwiedzin wejherowskiego rynku. W tym roku obok pisanki stanął także zając ozdobiony kaszubskimi wzorami.

<a href=Wejherowo „Razem dla autyzmu”" />

Wejherowianie włączyli się w obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Uroczystości na wejherowskim rynku zorganizowało Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem we współpracy z Powiatowym Zespołem Kształcenia Specjalnego i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie.

Przedszkole Specjalne „Uśmiech Dziecka” już po rozbudowie

Niepubliczne Przedszkole Specjalne w Wejherowie prowadzone przez Fundację „Uśmiech Dziecka” zostało rozbudowane w ramach unijnego projektu. Dzięki projektowi dofinansowanego z Funduszy Europejskich powstało dziesięć nowych miejsc dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Zwycięstwo „Błękitnych”

Błękitne Dziewczyny w kategorii U-12 (rocznik 2007 i młodsze) osiągnęły historyczny dla wejherowskiej piłki nożnej sukces, wygrywając eliminacje wojewódzkie XIX edycji ogólnopolskiego turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, który nosi też miano nieoficjalnych Mistrzostw Polski.