Poznaj niesamowite zakątki Chile

Chile państwo kryjące w sobie geograficzne perełki. Słynące z pustyni Atakama, Wyspy Wielkanocnej i bajecznych plaż. Rozciągające się na ponad 6000 km długości wzdłuż majestatycznych ośnieżonych szczytów And. Kuszące pięknem natury i bogatą kulturą. Co warto zobaczyć ,wybierając się w podróż do Chile?

Santiago de Chile

Będąc w Chile, zwiedzanie warto rozpocząć od Santiago. To właśnie w stolicy zaczyna się niemal każda wyprawa w głąb tego pięknego państwa. Mimo że jest bazą wypadową, gdy chcemy dotrzeć na pustynię Atacama czy w na Wyspę Wielkanocną to ma w sobie wiele interesujących miejsc. Warto, choć na chwilę zatrzymać się w Santiago, by je zwiedzić.

Ciekawym i godnym zobaczenia miastem jest również Valparaiso to drugie co do wielkości miasto portowe w środkowym Chile. Jego zabytkowa część została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO a niesamowitość tego miejsca stanowi jego położenie. Są tu bowiem niezwykle strome uliczki, wzdłuż których znajdują się piękne zabytkowe budynki, stanowiące perłę architektoniczną tego miasta.

Wartą poznania jest w Chile kultura, a doskonałym na to miejscem jest dzielnica Bellavista. Słynąca z murali, parków, restauracji i barów. To tu można wczuć się w klimat i poznać charakter mieszkających tu ludzi. Nieopodal znajduje się też jeden z największy miejskich parków na świecie, czyli Metropolitano. Znajduje się tu istna oaza zieleni a przy tym monumentalny pomnik Maryi Dziewicy, zoo, basen, ogród botaniczny i taras z widokiem na całe miasto. Godnym zobaczenia miejscem w Santiago jest również Plaza de Armas i jego niedalekie okolice, które są kulturalnym miejscem miasta. Znajduje się tu Muzeum Sztuki Prekolumbijskiej oraz sam Pałac Prezydencki. 

Pustynia Atakama

Jest to wyjątkowe miejsce w skali całej planety. A swoją niepowtarzalność zawdzięcza nietypowym warunkom klimatycznym. Atakama bowiem jedną z dwóch pustyń, obok Namib, na których ściera się zimny morski prąd i gorące powietrze z nad lądu tworząc mgłę. Jednocześnie najsuchszym miejscem  na planecie. Najwyższe wydmy sięgają tu niespełna 5000 m n.p.m. Znajdują się tu również liczne solniska w tym jedno z najsławniejszych Salar de Uyuni, a także wulkan Licancabur.

Jednymi z niesamowitych miejsc na Atakamie są doliny. Valle de la Muerte to dolina Śmierci swą nazwę zawdzięcza panującemu tam klimatowi, będąc jednym z najbardziej nieprzyjaznych do życia miejsc na świecie. Przeplatają się tu ze sobą olbrzymie piaskowe wydmy i skaliste formacje, które robią niesamowite wrażenie, przy czym spotkać można miejsca, w których nie padało od setek lat. Kolejnym niesamowitym miejscem kuszącym swym krajobrazem przypominającym powierzchnię księżyca jest Valle de Luna. Niegdyś słone jezioro, obecnie dolina pokryta solą, która sprawia wrażenie, jakby na pustynię spadł śnieg.

Wyspa Wielkanocna i Archipelag de Chiloe

Są to morskie wyspy należące do terytorium Chile. Wyspa Wielkanocna jest to najbardziej odizolowana, zamieszkana wyspa na świecie. Będąca jedną z najchętniej odwiedzanych miejsc w Chile znajduje się aż 3600 km w głąb Oceanu Spokojnego. Słynie jednak nie ze swej niedostępności, ale ze znajdujących się na niej 887 niesamowitych rzeźb moai. Będących dowodem na powstanie i upadek cywilizacji Polinezyjczyków. W znajdującym się na wyspie Parku Narodowym Rapa Nui znajduje się równie godny zobaczenia krater Rano Kau. Ma on bowiem 1,5 km średnicy, a w jego wnętrzu znajduje się jezioro, licznie porośnięte bujną roślinnością.

Archipelag de Chiloe natomiast znajdujący się u wybrzeża Chile a niepowtarzalność i znaczenie zyskał za sprawą wyjątkowych drewnianych kościołów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Są dowodem na przenikanie się kultur rdzennych mieszkańców i europejskich wpływów kolonialnych. 

Patagonia

Patagonia to kraina geograficzna obejmująca swym zasięgiem zarówno Chile, jak i tereny należące do Argentyny, rozciągnięta pomiędzy dwoma oceanami- Atlantyckim i Spokojnym. W jego Chilijskiej części znajduje się między innymi Park Narodowy Torres del Paine wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO. Masyw ten składa się z jednych z najbardziej znanych szczytów w świecie podróżniczym, zwanych również wieżami.

Torres del Paine jest to odległe miejsce, które wabi swą niedostępnością, jak i różnorodnością. Znajdują się tu bowiem malownicze doliny czy jeziora, które są jednymi z piękniejszych za sprawą swych jaskrawych barw zawdzięczających zawartych w nich minerałów. W skład Znajdującego się parku wchodzą aż trzy lodowce: Dickson, Gray i Tyndall, zajmując powierzchnię 16 800 km2, tworzących Lądolód Patagoński Południowy.

Cuevas de Marmol 

Godnym zobaczenia jest też znajdująca Cuevas de Marmol, czyli skupisko Jaskiń Marmurowych. Jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie w całości składające się z czystego jasnoszarego, prążkowanego marmuru zatopiona w wodach jeziora General Carrera. Znajduje się w pobliżu niewielkiego miasteczka Puerto Tranquilo, a jej zwiedzenia można rozpocząć od rejsu łódką. Znajdują się tu piękne labirynty i tunele, tworząc niepowtarzalny krajobraz. Główną atrakcją tego miejsca są dwie niewielkie wysepki Marmurowa Kaplica i Katedra.

Wirus ASF tematem posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W trakcie lutowego posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego został omówiony i przyjęty roczny plan działania Zespołu przewidujący cztery spotkania w roku. Docelowym tematem posiedzenia był problem szerzącego się wśród zwierząt wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń.

W niedzielę obchodzimy 363. rocznicę śmierci Jakuba Wejhera

20 lutego 1657 roku zmarła najważniejsza postać w historii naszego miasta – Jakub Wejher. W najbliższą niedzielę, 23 lutego w Wejherowie odbędą się uroczystości upamiętniające 363. rocznicę śmierci założyciela naszego miasta.

Konkurs na tekst piosenki po kaszubsku

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza osoby dorosłe tworzące w języku kaszubskim do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Jana Trepczyka na tekst piosenki dla dzieci w języku kaszubskim.

Pierwszy czwartek literacki w bibliotece

Spotkaniem pt. „Deser Literacki” Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie rozpoczęła cykl czwartkowych spotkań literackich, które będą odbywały się zawsze w trzeci czwartek miesiąca o godz.17.00.

W trosce o bezpieczeństwo kobiet
19 lutego 20120 roku zakończyła się XII edycja kursu samoobrony, którego organizatorem była Straż Miejska i Urząd Miejski w Wejherowie....
Kolejna grupa kobiet przeszkolona z zakresu samoobrony

23 kobiety ukończyły kurs samoobrony organizowany przez Straż Miejską i Urząd Miejski w Wejherowie. Certyfikaty ukończenia kursu wręczyli im: prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz i Zenon Hinca - komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

2 marca rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli publicznych w Wejherowie

2 marca 2020 roku rozpocznie się rekrutacja do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto Wejherowo na rok szkolny 2020/2021.

''Super pączki pomagają dzieciom'', czyli akcja charytatywna w tłusty czwartek

Dzisiaj tłusty czwartek, czyli święto wszystkich łasuchów. Z tej okazji Cukiernia Wenta już po raz ósmy zorganizowała akcję charytatywną „Super pączki pomagają dzieciom”, w ramach której pięć procent ze sprzedaży każdego pączka trafi do najbardziej potrzebujących dzieci.

Dotacja dla Zrzeszeńców na kulturę

Wejherowski Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego otrzymał dotację na realizację działań publicznych w 200 roku. Pozwoli to na sfinansowanie wielu bardzo ważnych imprez kulturalnych ujętych w palnie działalności Oddziału ZKP.

Zaproszenie do komisji konkursowych

Wojewoda Pomorski zaprasza pomorskie organizacje pozarządowe o udziału w pracach komisji konkursowych oceniających oferty na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej.

Nowości książkowe w Bibliotece...
Do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz Wypożyczalni dla Dorosłych trafiły kolejne nowości wydaw...
Kierowcy prewencyjnie badają się alkomatem
W 2019 roku w Komendzie Straży Miejskiej w Wejherowie prewencyjnie przebadało się na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu (569) kierowców....
III Wejherowska Gala Sportu

Zorganizowana pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa Gala Sportu w Filharmonii Kaszubskiej była znakomitą okazją do zaprezentowania osiągnięć wejherowskich sportowców w 2019 roku, a także najlepszych trenerów, klubów i sponsorów. Tytuł Najlepszego Sportowca Wejherowa Roku 2019 otrzymał Marcin Chabowski, Najlepszego Trenera Kordian Zabrocki, a Najlepszej Drużyny – Tytani Wejherowo.

Zostań wystawcą podczas Jarmarku Wielkanocnego

Prezydent Miasta Krzysztof Hildebrandt zaprasza producentów, artystów oraz handlowców, którzy zechcą zaoferować swoje produkty do sprzedaży podczas tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego.

W trosce o bezpieczeństwo milusińskich
W wejherowskich szkołach i przedszkolach realizowany jest program prewencyjny dla dzieci w wieku 4-10 lat, pod nazwa Jacek i Agatka...
Koncert promujący debiutancką płytę zespołu Art’n’Voices już w niedzielę

Znany wejherowski zespół wokalny Art’n’Voices zaprezentuje wejherowskiej publiczności utwory ze swojego najnowszego albumu "Midnight Stories". Koncert rozpocznie się w niedzielę, 23 lutego o godz. 19.30 w Kościele NMP Królowej Polski w Wejherowie. Wstęp wolny.

W pijanym widzie wjechał do rowu
16 lutego 2020 roku około godziny 15:45 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że w obrębie ulicy Zybertowskiej z rondem Sucharskiego,...
Szkolenie z pierwszej pomocy dla każdego

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego pt. „Pierwsza pomoc dla każdego”.

Gala wolontariatu rodzicielstwa zastępczego

Działacze Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Nasze Gniazdo” podczas uroczystej gali z udziałem sekretarza miasta Bogusława Suwary wręczyli podziękowania wolontariuszom prowadzącym działalność społeczną na rzecz dzieci z rodzinnych domów dziecka.

Coraz częściej mówi się o kampanii Google Ads AdWords ( http://sem-assistant.com/oferta/linki-sponsorowane/ ) . Podobno to jedno z lepszych rozwiązań d promocji firmy. Czy tak faktycznie jest? Jakie są wady i zalety kampanii linków sponsorowanych?

Zalety kampanii AdWords

Jakie dokładnie linki sponsorowane w Google niosą ze sobą korzyści? Jakie są mocne strony kampanii AdWords ? Trzeba przyznać, że zalet jest całkiem sporo. O czym mowa?

Przede wszystkim reklama Google AdWords stwarza okazję do tego, aby wypromować firmę w Internecie. Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że bez obecności w sieci nie da się odnosić sukcesów. Dlatego, gdy firma chce stać się bardziej rozpoznawalna, musi zaakcentować swoją obecność również w Internecie. Pierwszym krokiem jest założenie firmowej strony, później profilów w mediach społecznościowych. Jednak to nie zapewni sukcesu, trzeba też pomyśleć o Google AdWords marketing, a dokładniej mówiąc o reklamie, która sprawi, że firma stanie się bardziej widoczna i rozpoznawalna. I w tym właśnie linki sponsorowane Google sprawdzają się idealnie. Reklama wyświetlana jest w bardzo szybkim tempie, nie trzeba też długo czekać na efekty jak w przypadku pozycjonowania, czy innych form reklamy.

Do zalet kampanii AdWords należy również fakt, że to rozwiązanie dostępne dla każdego. Na kampanie Google Ads może się zdecydować jednakowo właściciel dużej korporacji, średniej wielkości przedsiębiorstwa, małej firmy bądź jednoosobowej działalności gospodarczej. Jakby tego było mało, to linki sponsorowane mogą również pomóc w promocji firmowego bloga, czy nawet prywatnego, co zagwarantuje większe grono czytelników.

Warto również wspomnieć, że kampania Google AdWords zapewnia możliwość dotarcia do docelowej grupy odbiorców, czyli do tych osób, których może zainteresować nasza oferta. W bardzo szybkim czasie przełoży się to na ilość nowych klientów, na zwiększone zainteresowanie marką, czy dochody firmy.

A co z wadami?

Czy linki sponsorowane Google AdWords niosą ze sobą jakieś wady? Jest kilka kwestii, do których co niektórzy mogą się przyczepić. O czym mowa? Przede wszystkim o tym, że jakość oferowanych usług nie jest taka sama. Choć na rynku działa wiele agencji AdWords , które chętnie wesprą nam w tworzeniu reklam, to nie wszystkie zapewnią nam skuteczne kampanie AdWords . Tym samym osoby, które wybiorą pierwszą lepszą agencję AdWords , mogą się rozczarować i zniechęcić do kampanii AdWords . Oczywiście można tego uniknąć, wystarczy zwracać większą uwagę na to, komu chcemy oddać prowadzenie kampanii AdWords . Jeśli naszym wyborem będzie profesjonalna agencja AdWords , to mamy szansę nie tylko na profesjonalne kampanie AdWords , ale również na fachowe doradztwo i wsparcie na każdym etapie współpracy. Nie bez znaczenia pozostaje również cennik kampanii AdWords. Niektórzy twierdzą, że jest zdecydowanie za drogi. Tylko czy faktycznie tak jest? Każdy, kto sprawdzał, jaki kampania AdWords ma cennik i porównał go z innymi formami reklamy, stwierdził, że to jedno z tańszych rozwiązań. Skąd więc takie stwierdzenie? Niestety to często powielane plotki, które wynikają z niewiedzy i nieznajomości zagadnienia. Każdy, kto miał do czynienia z kampanią AdWords doskonale wie, że to naprawdę tanie i skuteczne rozwiązanie jak się okazuje wolne od wad.

Jakie są wady i zalety kampanii AdWords?