Potańcówka Podmiejska przyciągnęła wejherowian i turystów

Radosne świętowanie, wspólnie z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną "Cudu nad Wisłą" i związanego z tym Świętem Wojska Polskiego, bardzo przypadło do serca wejherowianom oraz turystom wypoczywającym w połowie sierpnia nad morzem, którzy tłumnie przybyli na Potańcówkę Podmiejską.

Teatrzyki Kamishibai
Lato. Wakacje. Słońce. Ciepło. Zieleń parku. Relaks i spotkanie z teatrzykiem Kamishibai dla dzieci....
Narodowe czytanie 2019
Kupiła alkohol nieletnim
11 sierpnia 2019 roku około godziny 20:00 funkcjonariusze Straży Miejskiej na ulicy Puckiej zauważyli dość nietypową transakcję. Do siedzącej na...
 „Green Book” w Kinie pod Gwiazdami

Zapraszamy do Kina pod Gwiazdami na zabawny film prod. amerykańskiej pt. „Green Book”. Projekcja filmu pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa odbędzie się w czwartek 15 sierpnia br. o godz. 21.30. Wstęp wolny.

<a href=Wejherowo – tu warto przyjechać" />

Kto dawno nie był w Wejherowie powinien przyjechać do grodu Wejhera żeby chociaż pospacerować po mieście i Parku Miejskim im. Aleksandra Majkowskiego.

Zakaz kąpieli w miejskich fontannach
28 maja 2019 roku w okazji 376 rocznicy powstania Wejherowa i 410 rocznicy urodzin Jakuba Wejhera na pl. J Wejhera...
Kopał dzieci Remusa
13 sierpnia tuż po godzinie 01.00 w nocy dyżurny Straży Miejskiej zainteresował się samotnie idącym pl. Jakuba Wejhera mężczyzną w...
Gerard Patok najstarszym zawodnikiem Cyklo Pelplin

80-letni nestor wejherowskiego kolarstwa Gerard Patok (CK Polkowice) nadal aktywnie bierze udział w zawodach kolarskich. Ostatnio uczestniczył w wyścigu Cyklo Peplin w kategorii wiekowej 70+ pokonując trasę 46 km w czasie 2.01.46.

Odpust Wniebowzięcia NMP w Wejherowie

Wejherowskie Sanktuarium Pasyjno-Maryjne oraz kustosz sanktuarium Joel Kokott OFM zapraszają na Odpust Wniebowzięcia NMP w Wejherowie, który odbędzie się w dniach 14-15 sierpnia br. Suma Odpustowa przy Kaplicy Kajfasza zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 10.00.

Bezpłatne badania mammograficzne w Wejherowie

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED organizuje bezpłatne badania mammograficzne w Wejherowie 20 sierpnia 2019 (we wtorek) w godzinach od 10.00 do 17.00 przy Centrum Handlowym „Kaszuby”, ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego 28.

Droga do szkoły musi być bezpieczna
Niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny. Tysiące dzieci zmierzać będzie po naszych drogach, chodnikach i placach na zajęcia szkolne. Strażnicy...
O krok od tragedii-konie na ruchliwej drodze
10 sierpnia około 13:15 Straż Miejska otrzymała zgłoszenie, że po ulicy Rybackiej w Wejherowie chodzi stado koni i kieruje się...
Bezbramkowy remis Gryfa ze Stalą na wyjeździe

Po sobotnim meczu walki w Stalowej Woli wejherowski Gryf wywalczył cenny bezbramkowy remis na bardzo odległym i trudnym terenie.

Potańcówka Miejska na rynku w Wejherowie

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i Wejherowskie Centrum Kultury zapraszają 15 sierpnia od 14.00 na Plac Jakuba Wejhera do Retro Miasteczka, gdzie o godz. 19.00 przy akompaniamencie Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej odbędzie Potańcówka Miejska.

Warsztaty filmowe dla młodzieży w Filharmonii Kaszubskiej

Wejherowskie Centrum Kultury wraz ze Studiem Miniatur Filmowych w Warszawie serdecznie zapraszają młodzież ze szkół średnich do wzięcia udziału w Warsztatach Filmowych realizowanych w Filharmonii Kaszubskiej w ramach projektu „Historie małych ojczyzn”.

Strongmani rywalizowali w Międzynarodowym Pucharze na wejherowskim rynku

Sześciu czołowych zawodników walczyło w sześciu konkurencjach o miano najlepszego w zawodach Międzynarodowego Pucharu Strongman Polska kontra Ukraina. Niezwykle widowiskowe zmagania siłaczy na wejherowskim rynku obserwowało wielu wejherowian i gości. Puchar połączony był z licytacjami charytatywnymi dla malutkiego Marka Miszke.

Kampus Eureka to nowe miejsce rodzinnych zabaw w Wejherowie

W Wejherowie rusza nowe miejsce rodzinnych spotkań – Kampus Eureka, który 17 sierpnia w godz. 10-16 organizuje Dzień Otwarty. Każdy ciekawy świata znajdzie tu coś interesującego, np. doświadczenia z cieczą nienewstonowską, mega gumy balonowe, glutki, bransoletki światłowodowe. W etnopracowni będzie można bawić się naturalnymi materiałami, motać wesołe zwierzaki z siana, wyplatać serca z wikliny czy robić inne ekologiczne pamiątki z naturalnych materiałów. Warsztaty rodzinne odbywają się cyklicznie przez cały sierpień. Kampus mieści się w centrum Wejherowa, przy ul. 12 Marca 213/3 - II piętro.

<a href=Wejherowo dofinansowało prace przy Klasztorze Ojców Franciszkanów" />

Wejherowo dofinansowało remont zabytkowego obiektu - Klasztoru Ojców Franciszkanów. Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podpisał z o. Joelem Kokottem - Gwardianem Klasztoru Ojców Franciszkanów umowę w wysokości 100,5 tys. zł na dofiansnowanie remontu elewacji Domu Pielgrzyma od strony północnej i wschodniej.

Leasing jest wyjątkowo korzystną formą finansowania z perspektywy przedsiębiorców. W wielu względach okazuje się rozwiązaniem dużo lepszym od kredytu gotówkowego. W bardzo dobrej ofercie cenowe można pozyskać nowe, luksusowe samochody prosto z salonu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wybrać używane samochody leasingowe odznaczające się dobrym stanem technicznym. Jakie korzyści może zaoferować Twojej firmie dobra umowa leasingowa na samochód osobowy?

Umowa leasingu – na czym to polega?

Leasing możemy określić jako połączenie kredytu oraz dzierżawy. Usługa umożliwia pozyskanie nowego samochodu bez dużego, jednorazowego wydatku. Na czas trwania umowy, samochód jest udostępniany leasingobiorcy, ale jego faktycznym właścicielem pozostaje firma leasingowa. To nie stoi jednak na przeszkodzie ku temu, by liczne wydatki związane z leasingiem odliczyć od podatku VAT z tytułu kosztów uzyskania przychodu. W ten sposób, najem długoterminowy Skoda jest rozwiązaniem bardzo opłacalnym z ekonomicznego punktu widzenia. Warto również dodać, że w odróżnieniu od kredytu, leasing nie obniża zdolności kredytowej firmy.

Jakie samochody można wziąć w leasing?

Oferta dobrych firm leasingowych jest bardzo elastyczna i dostosowana do potrzeb wszystkich przedsiębiorców. Leasing może dotyczyć zarówno nowych samochód z salonu, jak również aut używanych z komisu. Klient wskazuje interesujący go samochód, który zostanie pozyskany przez firmę leasingową i udostępniony leasingobiorcy zgodnie z warunkami umowy. Błędne jest zatem powszechne przekonanie, że leasing dotyczy wyłącznie nowych samochodów.

Oferta dobrej firmy leasingowej

Leasing operacyjny to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców ceniących sobie wygodę i oszczędność czasu. W warunkach umowy można bowiem przenieść odpowiedzialność za liczne kwestie na stronę firmy leasingowej. W ten sposób, leasingodawca może odpowiadać za regularny serwis oraz niezbędne naprawy. W przypadku nagłej awarii, klient otrzymuje samochód zastępczy. W ten sposób, zarzadzanie flotą pojazdów staje się dużo prostsze oraz mniej kosztowne. Należy oczywiście pamiętać, że wszelkie usługi dodatkowe wpływają na wysokość miesięcznej raty.

Samochody poleasingowe na rynku wtórnym

Przedsiębiorca, decydujący się na leasing operacyjny, nie ma obowiązku wykupienia auta po wygaśnięciu umowy. W takiej sytuacji, pojazd trafia na rynek wtórny i poszukuje nowego właściciela. Auto poleasingowe można wykupić za gotówkę, kredyt lub wziąć go w ponowny leasing. Dzięki temu, Opel Astra oraz inne, popularne modele na rynku leasingowym mogą być pozyskane w korzystnej cenie. Nowy właściciel zyskuje również gwarancję doskonałego stanu technicznego oraz ma wgląd w pełną dokumentację związaną z serwisem oraz naprawami dokonanymi w przeszłości.

Reasumując…

Leasing pod wieloma względami okazuje się rozwiązaniem dużo lepszym od kredytu gotówkowego. Do najważniejszych zalet zaliczymy: mniejszą ilość formalności, przystępną ofertę cenową, brak obciążenia zdolności kredytowej firmy, a także pełne wsparcie i dodatkowe usługi ze strony firmy leasingowej. Nie dziwi zatem fakt, że samochody leasingowe są coraz częstszym wyborem wielu przedsiębiorców. Przy wyborze firmy oferującej leasing, warto kierować się opiniami innych klientów. W ten sposób możemy łatwo sprawdzić, czy interesujący nas leasingodawca oferuje elastyczne warunki szyte na miarę indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorcy.

Dlaczego warto wziąć samochód osobowy w leasing?

Z sekatorem po kwiaty  do parku
09 sierpnia 2019 roku około godziny 07:30 funkcjonariusze straży miejskiej podjęli interwencje wobec mieszkańca Wejherowa , który przyszedł do parku...