Robert Cyrwus wygrał rywalizację strongmanów
Strongman Cup Wejherowo 2022

Zmagania Strongman Cup które miały miejsce w minioną niedzielę na wejherowskim rynku, przyciągnęły tłumy wejherowian. Każdy chciał zobaczyć z bliska znanych siłaczy i zobaczyć co potrafią. Gościem specjalnym zawodów był zawodnik MMA Arkadiusz Tańcula. Zawody zorganizowała Fundacja Strongmen przy wsparciu m.in. Urzędu Miejskiego w Wejherowie.

Otwarcia zawodów dokonał zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz i przewodniczący Komisji Zdrowia, Sportu i Rekreacji Rafał Szlas. Arkadiusz Kraszkiewicz życząc strongmanom i publiczności wielu wrażeń podkreślił, że turniej odbywa się w miejscu jakiego nie ma Gdańsk, Gdynia i Sopot, ani Reda czy Rumia, a jest w Wejherowie. Tym miejscem jest rynek! Poprosił też o brawa dla Mateusza Ostaszewskiego – strongmana, który tym razem wystąpi w roli sędziego oraz Bartka Szredera z Wejherowskiego Klubu Kulturystyki i Sportów Siłowych „Apollo”.

W jednej z przerw między konkurencjami zaproszono 6. silnych mężczyzn spośród publiczności do konkurencji, która polegała na jak najdłuższym utrzymaniu przed sobą na wysokości oczu ciężaru o wadze 15 kilogramów. Wygrał Wojtek 1 minuta i 4 sekundy, przed Michałem – 1,03 i Andrzejem – 1,00.

Natomiast w zmaganiach strongmanów zwyciężył Robert Cyrwus z dorobkiem 23,5 pkt. Drugie miejsce na podium wywalczył niespodziewanie Szymon Holesiński – 21 pkt., a po trzecie miejsce sięgnął Dariusz Wejer – 16 pkt. Czwarte miejsce zajął Maciej Hirsz – 14 pkt., piąty był Paweł Piskorz – 14 pkt., a szósty był Bartłomiej Tarapata – 13, 5 pkt. Nagrody wręczali zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz i radny Rafał Szlas.

- Była to kolejna edycja Strongmen w Wejherowie i cieszę się, że mogła odbyć się na rynku, dlatego że przebieg zawodów mogło obserwować wiele osób. Pogoda dopisała, a mieszkańcy pod dwóch latach przerwy spowodowanej koronawirusem, spragnieni oglądania imprez sportowych na żywo, przybyli tłumnie – mówi radny Rafał Szlas.