Druk plakatów. W drukarni internetowej często jest bardzo tani

Koszty korzystania z usług drukarni mogą być dość wysokie. Najtańszy oczywiście jest druk prostych ulotek reklamowych. Druk plakatów wiąże się już ze znacznymi wydatkami. W przypadku drukarni działających stacjonarnie na koszt druku wpływa między innymi monopolistyczna pozycja takiej drukarni w określonej okolicy. Bardzo często nie ma ona konkurencji lub jest ona niewielka, dlatego może dyktować wysokie ceny swoich usług. Chcąc drukować i nie płacić za to małej fortuny, warto spojrzeć na oferty drukarni online. W takich drukarniach ceny usług są zauważalnie niższe. A druk plakatów, wizytówek, materiałów reklamowych czy też gazetek realizowany jest błyskawicznie i profesjonalnie.

Drukarnie online. Warto porównywać ich oferty

Odwiedzając stronę internetową drukarni online i analizując cennik, łatwo zauważyć, że jest dużo taniej niż w drukarni działającej stacjonarnie. Nie oznacza to jednak, że w innej drukarni online nie będzie jeszcze taniej. Tak z reguły jest, dlatego przed podjęciem decyzji o zleceniu druku plakatów reklamowych, warto spojrzeć na cennik co najmniej kilku drukarni online i wybierać taką, w której ceny są najniższe. Oczywiście nie można zapominać o tym, że istotne są też szczegóły realizacji zamówienia. Przed jego złożeniem warto więc dopytać na jakim papierze będą drukowane plakaty i jaki to będzie typ wydruku. Idealnie, jeśli plakaty są drukowane na mocnym papierze kredowym. Dlaczego warto na takie rozwiązanie się decydować? Odpowiedź jest oczywista. Plakaty wieszane będą często na zewnątrz i poddawane wpływowi warunków atmosferycznych. Wydrukowane na dobrym papierze kredowym nie zniszczą się pod wpływem deszczu, śniegu czy wiatru. Nie wyblakną też szybko od słońca.

Jak zlecić druk plakatów w drukarni online?

Wchodząc na stronę internetową danej drukarni online (od druku plakatów) trzeba przejść do zakładki z formularzem zamówienia. Tam określić co ma być wydrukowane i jaka ilość wydruków jest potrzebna. Na tej podstawie można już otrzymać wycenę zlecenia i czas realizacji. W przypadku druku znacznej ilości plakatów może oczywiście on być nieco dłuższy. Mniejsze ilości z reguły drukuje się w ciągu kilku dni od złożenia zamówienia.

Brak projektu, a druk plakatów

Nie każdy dysponuje projektem plakatu, który ma być wydrukowany. W wielu drukarniach jednak takie projekty także się przygotowuje. Są tam osoby, które się tym zajmują. Aby mogły przygotować projekt, trzeba dostarczyć grafiki i teksty, jakie mają się na plakacie znaleźć, a także przedstawić ogólny zarys plakatu. Osoba, która go zaprojektuje, prześle do akceptacji. Można rzecz jasna zaakceptować go od razu albo poprosić o jakieś zmiany. W takiej sytuacji projekt do zaakceptowania zostanie przesłany ponownie. Dopiero po akceptacji przez klienta, zostanie przekazany do druku.

Wydrukowane plakaty są wysyłane klientowi niezwłocznie. Docierają przesyłką kurierską, pod adres, który klient wskazał. Z reguły od chwili zakończenia druku do momentu dostawy gotowych plakatów klientowi nie mija więcej niż 1-2 dni. Wszystko jednak zależy od tego gdzie są wysyłane i na jakich warunkach.