Zabiegi laserowe na twarz – czy maseczki ochronne są wymagane?

Już od pewnego czasu słyszymy, że wszystkie zabiegi kosmetyczne powinny być wykonywane w maseczkach ochronnych. Co ważne, nosić je powinien nie tylko personel danego punktu usługowego, ale również klienci. Czy to tyczy się również zabiegów laserowych na twarz? Spróbujemy to ustalić w poniższym tekście, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Czym są zabiegi laserowe na twarz?

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, warto ustalić, o jakich dokładnie zabiegach mowa. Co skrywa się pod pojęciem zabiegów laserowych na twarz? To nic innego, jak zabiegi kosmetyczne, które dedykowane są dla tych, którzy chcą poprawić wygląd swojej skóry i cieszyć się promienną cerą. Do wyboru mamy laser do twarzy domowy, więc można wykonywać zabiegi w zaciszu domowym, jak i lasery specjalistyczne do zabiegów w salonach. To właśnie z tych drugich rozwiązań korzystają salony kosmetyczne, ponieważ one zapewniają lepsze efekty.

Zabiegi laserowe na twarz – potrzebna będzie maseczka ochronna, czy nie?

To, czy będzie potrzebna maseczka ochronna w czasie zabiegów laserowych na twarz, zależy od tego, czy występujemy w roli klienta, czy osoby, która wykonuje zabieg. Oczywiście jako klient nie mamy szans na założenie maseczki, ponieważ zabieg obejmie twarz. Jako obsługa, czy osoby, na których spoczywa obowiązek wykonywania zabiegów już możemy sięgnąć po maseczki ochronne z Medivon i jest to nawet wskazane, ponieważ w ten sposób nie tylko chronimy siebie, ale również zwiększamy poczucie bezpieczeństwa klienta, który oddaje się w nasze ręce.