Tytani pokonali SMS ZPRP II Płock 33:26
Tyani w akcji

Znakomicie spisują się w tegorocznych rozgrywkach I ligi piłki ręcznej zawodnicy KS Tytanów Wejherowo, którzy w minioną sobotę pokonali na swoim terenie drużynę SMS ZPRP II Płock 33:26 (15:10). To już 5. zwycięstwo na 7 z rozegranych spotkań. Dzięki temu Tytani zajmują 4. miejsce w tabeli I ligi grupy A ustępując Gwardii Koszalin jedynie różnicą bramek.

Jak informuje Dariusz Jankowski – rzecznik prasowy Tytanów, w trakcie meczu była zacięta walka i solidna obrona. To wystarczyło do odniesienia zdecydowanej wygranej. Mimo pierwszej bramki zdobytej przez gości Tytani już w 10. minucie spotkanie prowadzili 5:1, a później utrzymywali przewagę 4. bramek. Zawodnicy z Płocka kontratakowali doganiając przez moment Tytanów na jedną bramkę różnicy (9:8), ale wejherowscy piłkarze opanowali emocje, uporządkowali grę i na przerwę zeszli z przewagą 5 bramek (15:10).

Początek drugiej połowy to istna wymiana ciosów. Żadna z drużyn nie pozwoliła sobie na powiększenie lub zmniejszenie przewagi. Podopieczni Roberta Wicona znaleźli w końcu sposób na zniechęcenie do gry rywali gdy ciężar gry wziął na siebie Przemysław Warmbier, który w ciągu kolejnych dziesięciu minut zdobył 4 gole (29:20). Ostatni fragment gry był bardzo wyrównany. Zarówno gospodarze, jak i goście popełniali mnóstwo błędów rzutowych, ale przewaga Tytanów została utrzymana i gospodarze ostatecznie wygrali z rywalem 33:26.

Bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz Tytanów Damian Nowosad, który obronił dwa rzuty karne i zagrał na 44 procentowej obronie bramki. Teraz Tytanów czeka niezwykle trudne zadanie, bowiem w kolejnym spotkaniu zmierzą się na wyjeździe z liderem tabeli – Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna.

Wejherowianie wystąpili w składzie: Warmbier (7), Jurkiewicz (6), R. Sałata (6), Bartoś (4), Wejher (3), M. Sałata (2), Przymanowski (2), Koss (2), Szafrański (1), Rompa, M.Wicki, Pohnke, Cholcha, Nowosad, Żyłowski, Bach.