Zawodniczka wejherowskiego klubu Paulina Stenka z brązowym medalem Mistrzostw Świata

Paulina Stenka, zawodniczka kickboxingu z Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata seniorów w kickboxingu, które odbyły się w Lido di Jesolo we Włoszech. Jest to drugi brązowy medal MŚ w sportowej, seniorskiej karierze podopiecznej Rafała Karcza.

W Mistrzostwa Świata seniorów w kickboxingu, które odbywały się w Lido di Jesolo nieopodal Wenecji, wzięło udział kilka tysięcy najlepszych zawodników z całego świata. Polskę reprezentowały Zuzanna Kalbarczyk oraz Paulina Stenka. Pierwsza w formule full contact na ringu, druga w formule kick-light na macie. Obie zaprezentowały się znakomicie.

Paulina Stenka wywalczyła brązowy medal MŚ w kat. do 70 kg. Uległa dopiero w półfinale reprezentantce Danii. Przypomnijmy też, że w 2019 również Paulina wywalczyła medal brązowy w tej samej kategorii, zaś w 2018 roku sięgnęła po tytuł Mistrzyni Świata juniorów.

Zuzanna Kalbarczyk, debiutująca podczas Mistrzostw Świata seniorek, zdobywczyni srebra w Pucharze Świata zajęła czwarte miejsce.

- Start w Mistrzostwach naszych zawodniczek należy zaliczyć do bardzo udanych i dobrze to rokuje na przyszłość  obu zawodniczek – mówi wejherowianin Rafał Karcz, trener Kadry Polski juniorów w kickboxingu, który na co dzień prowadzi zajęcia w dwóch klubach – Wejherowskim Stowarzyszeniu Sportowym oraz w KTS-K GOSRiT Luzino. - Zarówno Zuzia, jak i Paulina wdarły się na salony światowego kickboxingu, zaś Paulina może zaliczać się do ścisłej czołówki kobiet w kickboxingu na świecie.

Już w dniach 5-14 listopada reprezentacja Polski z Warszawy wyjeżdża walczyć o medale Mistrzostw Europy kadetów i juniorów, które odbędą się w Budvie, w Czarnogórze. Tam nie zabraknie Rafała Karcza, wejherowianina, który poprowadzi juniorską reprezentację Polski. Najmocniej wspierać będziemy Żanetę Stenkę, młodszą siostrę Pauliny, która walczyć tam będzie o medal Mistrzostw Europy jako reprezentantka Polski. Będzie to jej debiut w Kadrze Narodowej.