Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wejherowo

Ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Gdańsku

Gdańsk to pięknie położone miasto, będące jedną z większych metropolii naszego kraju. Centrum gospodarcze, kulturalne i naukowe. Bardzo ważny węzeł komunikacyjny Polski. Jego położenie w strefie nadmorskiej, sprawia że wiele osób zamierza się tu osiedlić - na stałe lub czasowo. Podpowiadamy, w jakim miejscu w Gdańsku najlepiej zamieszkać!

Gdańsk - miasto wielu możliwości

Chociaż Gdańsk nie jest największym polskim miastem, to znajduje się w nim aż 35 dzielnic. Położony pięknie - między zielonym, pełnym przyrody Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym a Zatoką Gdańską - przyciąga osoby, które chcą zamieszkać w ciekawym architektonicznie i geograficznie miejscu, jednocześnie dobrze rozwiniętym pod względem gospodarczym - jest tu dużo miejsc pracy i możliwości rozwoju zawodowego. Poniższy ranking pomoże znaleźć własny kąt do życia w pomorskiej stolicy regionu.

Centrum zawsze w cenie

Gdańsk to bez wątpienia jedno z piękniejszych miejsc w Europie. Perłą w koronie jest jego Centrum. To zdecydowanie najbardziej atrakcyjna lokalizacyjnie dzielnica Gdańska, która zachwyca wyjątkową architekturą. To idealne miejsce do życia dla osób, które chcą mieć dostęp do wielu atrakcji. Śródmieście Gdańska zachwyca bogactwem wydarzeń kulturalnych, sportowych, targów, sympozjów czy wykładów. Są tu liczne bary, restauracje i ogródki piwne. Pamiętajmy jednocześnie, że w centrum nieruchomości bywają najdroższe - i tak też jest w Gdańsku.

Oliwa - dla każdego

Oliwa to jedna z najstarszych dzielnic Gdańska, bardzo rozległa i zlokalizowana w większości na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Czyni ją to niezwykle atrakcyjną dla osób chcących mieć dostęp zarówno do bogactwa miejskiej infrastruktury, jak i terenów rekreacyjnych. Oliwa uważana jest za najbardziej zieloną dzielnicę Gdańska. Jest świetnie skomunikowana z innymi częściami miasta. Mimo że szybko się rozrasta, to jej charakter pozostał urokliwy, małomiasteczkowy. Dzielnica jest odpowiednia dla ludzi w różnym wieku - rodzin z dziećmi, osób starszych i młodzieży, bo znajdują się tu ważne akademickie budynki - kampus Uniwersytetu Gdańskiego i obiekty sportowe Akademii Wychowania Fizycznego.

Wrzeszcz - dzielnica bliska perfekcji

Bardzo ciekawą dzielnicą jest również Wrzeszcz, gdzie czekają mieszkania w różnym stylu - tradycyjne i nowoczesne. Jest tu wiele interesujących architektonicznie budynków - kamienic, szeregówek i domów wielorodzinnych, więc łatwo tu znaleźć odpowiedni dla nas lokal. Warto zauważyć, że to dość gwarna dzielnica, dlatego też niekoniecznie będzie to dobry wybór dla osób poszukujących spokoju. To świetne miejsce dla lubiących zakupy, ponieważ na terenie dzielnicy dostępne są aż trzy galerie handlowe.

A może Zaspa?

Świetnie skomunikowana z innymi częściami miasta jest również Zaspa. Jest tu wszystko, co potrzeba do codziennego funkcjonowania. Z jednej strony dostęp do usług różnego rodzaju - placówek handlowych, medycznych, szkolnych, z drugiej park im. Jana Pawła II i bliskość Morza Bałtyckiego, co pozwala na wypoczynek. W większej części dzielnicy dominuje budownictwo wielokondygnacyjne. Mieszkania na sprzedaż w Gdańsku najczęściej oferowane są właśnie w tej części miasta, a także we wspomnianej w poprzednim akapicie Oliwie.

Spokojny Jasień

Wszystkie wyżej wymienione dzielnice są częścią Gdańska od dawna - zupełnie inaczej niż Jasień, który w przeszłości był wsią rolniczą, a dziś prężnie się rozwija jako ważna część miasta. Od centrum oddalony jest o około 10 km, co zapewnia spokój z dala od miejskiego zgiełku. Co ważne, jest tu mniejsze zagęszczenie zabudowy i wiele terenów zielonych. Bardzo blisko stąd do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i Jeziora Jasień.

Gdańsk zapewnia mnóstwo ciekawych miejsc do życia, dlatego też od lat uchodzi za jedno z atrakcyjniejszych polskich miast.