Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wejherowo

Profesjonalna rehabilitacja. Gdzie najlepiej leczyć się w Krakowie?

Nowa Ortopedia to nowoczesny kompleks leczniczy będący wraz ze Szpital Dworska jedną, zaawansowaną placówką medyczną. Specjalizujemy się w chirurgii jednego dnia. Główną ideą jest wszechstronne leczenie urazowe. Naszym atutem jest fakt, że mamy doskonałą lokalizację w sercu Krakowa i pod jednym adresem skupiamy wyspecjalizowanych lekarzy w leczeniu konkretnych grup schorzeń.

W naszej placówce przeprowadzamy badanie USG, zabiegi operacyjne. Prowadzimy również wizyty z zakresu medycyny sportowej. Mamy najlepiej wyposażoną w Krakowie sale rehabilitacyjną, gdzie poprawiamy kondycję po operacjach., terapie zachowawcze kręgosłupa, rehabilitację ortopedyczną oraz dla zawodowych sportowców treningi sportowe, czyli ćwiczenia mające na celu bezpieczny powrót zawodnika do obciążeń fizycznych.

Pierwsza wizyta to przede wszystkim analiza posiadanej już dokumentacji medycznej, jeżeli taka jest. To oczywiście wypis ze szpitala, zalecenia, wyniki badań. Już na pierwszą wizytę należy zabrać wygodny strój sportowy czyli krótkie spodenki i koszulkę nie krępującą ruchów oraz buty na zmianę (czyste).

Na pierwszym spotkaniu przeprowadzany jest wywiad dotyczący schorzenia oraz zapoznanie się z lekarzem z dokumentacją. Po tym następuje wstępne badanie postawy, pomiar ruchu i siły mięśniowej oraz inne podstawowe badania fizjoterapeutyczne.