Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wejherowo

Triathlon -  wymagający sport dla prawdziwych pasjonatów

Sławni mocarze, których podziwiamy w filmach, czy bajkach zawsze zaskakują ponadprzeciętną formą – siłą, wytrzymałością i idealnie wyrzeźbioną sylwetką. Niestety, nie da się osiągnąć takiego efektu bez wkładu własnej, ciężkiej pracy. Na szczęście szybkie efekty w dziedzinie sportu takiej, jak triathlon, potrafią przejść najśmielsze wyobrażenia. Co daje trening triathlonu?

Triathlon – co to jest?

Triathlonu jest bardzo wymagającą dyscypliną sportową, niezbędna jest tu szeroka wszechstronność. Jest to dyscyplina multisportowa, czyli powstała z połączenia kilku niezależnych dziedzin. Uprawianie triathlonu wymaga połączenia trzech dyscyplin sportowych: biegu, pływania oraz jazdy na rowerze. Udział w zawodach triathlonowych stanowi ogromne wyzwanie dla całego organizmu, wymaga wielu przygotowań – wyrobienia kondycji oraz odpowiedniej masy mięśniowej. Chcąc uprawiać triathlon, należy mieć ogromną świadomość swojego ciała – konieczne jest rozwinięcie niemal każdej partii mięśni. Coraz więcej amatorów podejmuje się uczestnictwa w  tej niezwykle ambitnej dyscyplinie. Triathlon jest wyzywaniem, wymaga ogromu ambicji i umiejętności pokonywania swoich słabości, przez podnoszenie samemu sobie poprzeczki coraz wyżej. Pokonywanie kolejnych rekordów jest powodem do ogromnej satysfakcji i samozadowolenia. Sportowcy, którzy uprawiają tę dyscyplinę sportu, bez względu na to, czy zajmują się tym profesjonalnie, czy całkiem amatorsko uważają triatlon za bardzo ważną część swojego życia. Wiele osób nie wybiera tej dyscypliny celowo, wielu zawodników twierdzi, że odkryli radość, jaką daje im triathlon całkowicie przypadkiem, jednak kiedy spróbowali i zaaklimatyzowali się, nie wyobrażają sobie już bez tego życia.

Jakie sprzęty są potrzebne w tej dyscyplinie?

Ze względu na to, że triathlon składa się z trzech różnych dyscyplin sportowych, konieczne jest zaopatrzenie się w sprzęty niezbędne do wszystkich trzech dziedzin, Jeżeli zawodnikowi zależy na jak najlepszych wynikach, konieczne jest zakupienie stroju oraz sprzęt do biegania, pływania, a także jazdy na rowerze. Poznaj ofertę produktów do triathlonu, którą proponuje Decathlon, pozwala ona na kompleksowe wyposażenie się we wszystkie niezbędne akcesoria. Warto zakupić piankę do pływania, odpowiednie obuwie, a także kombinezon, który może stanowić strój do wszystkich trzech dziedzin. W tej dyscyplinie sportowej niezwykle ważnym elementem wyposażenia są buty biegowe, które powinny cechować się bardzo dobrymi parametrami. Warto zaopatrzyć się zegarek sportowy, a także wysokiej jakości okulary pływackie. W przypadku tak wymagających dyscyplin sportowych, jak triathlon bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu i odżywianie, dlatego warto do tego celu używać specjalnych produktów, a także wprowadzać do diety odżywcze przekąski, wszystkie te produkty, także znajdują się w asortymencie Decathlon.

Triathlon dla amatora

Wiele osób, które kochają tę niezwykle wymagającą dyscyplinę, oddaje się jej całkowicie amatorsko. Takie hobby może być niezwykle inspirujące, a także kształtować osobowość, wyrabiać hart ducha. Triathlon jest dyscyplin dla osób, które szybko się nudzą i nie znoszą monotonii. Pomieszanie różnorodnych sportów nie daje czasu na znużenie, a każdy kolejny sukces motywuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Przed rozpoczęciem treningów triathlonowych warto szlifować każdą dyscyplinę z osobna – każda wpływa na rozwój innej partii mięśni, wspólnie tworząc pełny, idealny dla całej sylwetki, kompleksowy trening. Triathlon pozwala zachować ciało w bardzo dobrej kondycji, do tego wywiera pozytywny wpływ na samopoczucie. Pierwsze uczestnictwo w zawodach triathlonowych pozwoli poznać bardzo wiele osób, które dzielą się wspólną pasją. Przed takim wyjazdem, jednak koniecznie trzeba  przygotować listę niezbędnych produktów, które należy zakupić i zabrać ze sobą.

Jaki sprzęt do triathlonu jest niezbędny każdemu entuzjaście zmagań triathlonowych?

W Decathlonie każdy sportowiec zaopatrzy się kompleksowo. W czasie startowania w dyscyplinach triathlonowych konieczne jest nabycie kilku niezbędnych akcesoriów. W czasie biegu niezwykle ważne są odpowiednie buty. Najlepsze, takie jak Kiprun KS Light, zapewniają odpowiednią amortyzację dla stawów. Niezwykle ważna jest tu także waga obuwia – im lżejsze, tym efektywniejszy jest bieg. W trakcie odcinka pływackiego bardzo ważny jest odpowiedni kombinezon, taki jak Wetsuit triathlon machspeed, występujący w wersji dla kobiet, jaki dla mężczyzn. Idealnie dobrany, dopasowany kombinezon pozwala zwiększyć prędkość podczas pływania. Kombinezon jest niezwykle elastyczny, przez co dopasuje się do ciała niczym druga skóra. Podczas wielogodzinnych zmagań treningowych, a także na zawodach należy koniecznie zapewnić wysoką ochronę przeciwsłoneczną swojej skórze. Bardzo dobrze sprawdza się tu krem przeciwsłoneczny SPF50+ KIDS dla dzieci i dla dorosłych. Wygodna formuła kremu, który nakładany jest metodą roll- on, pozwala na niezwykle szybką i bezproblemową aplikację.

Stawianie przed samym sobą coraz większych wymagań, bardzo dobrze kształtuje charakter i pomaga zapewnić samodyscyplinę. Efekty, jakie są zauważalne na ciele sportowców, także potrafią zaskoczyć. Skutkiem ubocznym trudnych treningów, oprócz poprawy kondycji, wydolności całego organizmu jest piękny wygląd ciała. Zarysowane mięśnie, a także delikatna opalenizna będąca skutkiem długotrwałego przebywania na dworze, nawet podczas regularnego stosowania kremów ochronnych, gwarantują piękny wygląd, który wewnętrzne zadowolenie wywołane przez towarzyszące sportowi endorfiny potęgują.