Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wejherowo

Jak zagospodarować swoją piwnicę?

Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym lub mieszkaniu z dostępem do piwnicy to z pewnością niejednokrotnie stajesz przed dylematem jak efektywnie zagospodarować jej przestrzeń. To niełatwa sprawa jeśli twoja przestrzeń w piwnicy jest zagracona przedmiotami, których wypadałoby się kiedyś pozbyć. Tutaj z pomocą przychodzą specjalistyczne firmy zajmujące się opróżnianiem pomieszczeń ze zbędnych staroci i innych odpadów. Przykładem tego jest firma Śmiecio, której ofertę można znaleźć pod adresem http://www.smiecio.pl/. Firma ta zajmuje się tego typu kwestiami kompleksowo – wszelkie zbędne rzeczy zostaną wywiezione i zutylizowane.

Jak opróżnić piwnicę?

Piwnica wcale nie musi kojarzyć się z zimnym i ciemnym pomieszczeniem do którego udajemy się jedynie po przetwory. Nie musi tak być wcale. Można urządzić ją na dowolny sposób, ograniczają nas tylko wszechobecne odpady i śmieci. Trzeba więc zająć się gruntownym sprzątaniem. Od czego zacząć? Zdecydowanie od wszelkich wielkogabarytowych odpadów typu stara pralka, lodówka, szafa. Zanim jednak wydostaniemy je z piwnicy będzie trzeba je zapewne rozłożyć na mniejsze części. Później dochodzi kwestia innych staroci, które zapewne są rozlokowane w starych pudłach, skrzyniach i innych pojemnikach.

Jak przygotować piwnicę do użytku?

Dość sporym problemem dla większości osób jest kwestia związana z zimnem i ciemnością, która tam panuje. Oczywiście wiele osób uzna takie doświadczenia w pewnym sensie za plus – na przykład jako idealne miejsce na kino domowe. Jeśli jednak chcemy uzyskać jasne pomieszczenie piwniczne to warto zasięgnąć pomocy specjalisty. Niektóre piwnice nie są położone w taki sposób, aby nie dało się tam zainstalować dodatkowego okna małych rozmiarów. Już nawet niewielkie okno może odmienić oblicze pomieszczenia czyniąc go tylko lekko rozświetlonym, a tym samym nadając przytulności pomieszczeniu.

Na co przeznaczyć pomieszczenie piwniczne?

Ciekawym pomysłem, spotykanym dość często w willach lub bardziej luksusowych domach jest umieszczenie w pomieszczeniach poniżej poziomu gruntu miejsca kawiarnianego. Można tam zamontować barek, kilka krzeseł, dodać stół bilardowy, zamontować kino domowe. Pomieszczenie oświetlone jedynie przez sztuczne światło i bez dostępu do światła słonecznego będzie mieć swój specyficzny klimat. Dobrym pomysłem jest też zbudowanie mini sauny, basenu z hydromasażem, a dzięki możliwości odseparowania tych pomieszczeń piwnicznych od pozostałych w domu będzie możliwość łatwiejszego utrzymania tam wyższych temperatur.