Pomorski turniej karate – blisko 300 zawodników rywalizowało w hali “Samochodówki

W hali wejherowskiej “Samochodówki” odbyła się żywa, głośna scena sportowa – młodzi i doświadczeni zawodnicy z północnej Polski spotkali się na macie, by mierzyć siły i technikę. Turniej przyciągnął reprezentantów wielu klubów, a trybuny wypełniły się znajomymi, rodzicami i trenerami. W powietrzu czuć było skupienie i rywalizację, ale też wymiar wychowawczy tego sportu.
- Na macie – rywalizacja w kata i kumite dla wszystkich grup wiekowych
- Organizacja, patronat i wręczenie medali – Wejherowo w roli gospodarza
Na macie – rywalizacja w kata i kumite dla wszystkich grup wiekowych
W Pomorskim Turnieju w Karate Tradycyjnym wzięło udział blisko 300 zawodników z 14 klubów z północnej Polski. Zawodnicy startowali w dwóch głównych konkurencjach:
- kata
- kumite
Rywalizacja odbywała się w następujących kategoriach wiekowych:
- dzieci
- młodzik
- junior młodszy
- junior
- młodzieżowiec
- senior
- senior plus
Na macie dominowały krótkie, intensywne starcia i dokładne sekwencje kata – sędziowie oceniali zarówno technikę, jak i postawę. Turniej był okazją do sprawdzenia umiejętności w różnych grupach wiekowych i stopniach zaawansowania.
Organizacja, patronat i wręczenie medali – Wejherowo w roli gospodarza
Organizatorem zawodów był Karate Klub Wejherowo, a impreza odbyła się pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Nad przebiegiem turnieju czuwał między innymi Mirosław Ellwart – prezes Karate Klub Wejherowo oraz Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego.
Medale wręczali przedstawiciele miasta i radni: Arkadiusz Kraszkiewicz (zastępca prezydenta Wejherowa) oraz radni Rafał Szlas i Bartłomiej Szreder. Zawody odbyły się przy wsparciu Miasta Wejherowa.
“Cieszę się, że w Wejherowie po raz kolejny odbywa się turniej, który nie tylko promuje piękną filozofię karate, ale również nasze miasto. Dziękuję wszystkim wejherowskim karatekom oraz zaangażowanym działaczom, takim jak Mirosław Ellwart i Małgorzata Zabrocka, którzy z pasją rozwijają ten sport i integrują wokół niego lokalną społeczność”
— Arkadiusz Kraszkiewicz
Turniej pełnił rolę sportowego sprawdzianu i spotkania klubów z regionu – dla wielu młodszych zawodników był to pierwszy kontakt z tak dużą imprezą.
Dla mieszkańców i sympatyków sportu wydarzenie miało wymiar praktyczny – pokazało skalę zaangażowania lokalnych klubów i samorządu w rozwój dyscypliny oraz stworzyło przestrzeń do obserwacji postępów młodych zawodników i wymiany doświadczeń między trenerami. Obecność blisko 300 osób na zawodach przypomniała, że takie imprezy nie tylko promują dyscyplinę, ale też wzmacniają ofertę kulturalno-sportową miasta.
na podstawie: Urząd Miasta Wejherowo.
Ostatnie Artykuły

Kartka dla Korczaka zakończyła się w Wejherowie i wybrzmiały ważne wartości

Uczniowie z „szóstki” najlepsi w turnieju o bezpieczeństwie na drodze

Elektryk od 60 lat wychowuje fachowców i pilnuje szkolnej tradycji

Przelicznik walut dla aukcji komorniczych i syndyków – jak wycenić majątek zagranicznych dłużników?

Wiatrówka w rękach sąsiada skończyła się śmiercią psa w gminie Łęczyce

W lasach pod Sławutowem posadzili 8 tysięcy dębów razem z leśnikami

Wejherowski OFPoM 2026 stawia na jury z wielkim muzycznym zapleczem
![[PIŁKA NOŻNA] Pogoń Szczecin II – Wikęd Luzino 1:2 w 24. kolejce Betclic 3. Ligi – Grupa 2 (Grupa II)](/images/mecz/thumbnails/pogon-szczecin-ii-wiked-luzino-15042026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Pogoń Szczecin II – Wikęd Luzino 1:2 w 24. kolejce Betclic 3. Ligi – Grupa 2 (Grupa II)

W Wejherowie wraca Pchli Targ i znów da rzeczom drugie życie

Energooszczędne domy prefabrykowane - nowoczesne technologie zmieniające budownictwo

Leśny trening rowerowy w Wejherowie ma rozkręcić czerwcową walkę o puchar

Ostry atak na dworcu w Wejherowie - ślady i monitoring wskazały 19-latka

Ostatnie dni na pół miliona złotych z budżetu obywatelskiego Wejherowa

