Policjanci z powiatu wejherowskiego apelują - pomagajmy osobom w kryzysie bezdomności

Patrole sprawdzały przejścia podziemne, pustostany, piwnice i przystanki autobusowe. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o zgłaszanie osób narażonych na mróz oraz o opiekę nad zwierzętami.
Policjanci z powiatu wejherowskiego - funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie - zwiększyli liczbę kontroli miejsc, gdzie zimą mogą przebywać osoby bezdomne. W ramach działań patrolowych odwiedzają przejścia podziemne, pustostany, piwnice i przystanki autobusowe, sprawdzając stan osób i oferując pomoc.
Służby przypominają, że mróz, śnieg i silny wiatr mogą stanowić śmiertelne zagrożenie dla osób pozbawionych schronienia. W komunikacie zachęcają do natychmiastowego kontaktu z numerem alarmowym lub poinformowania odpowiednich służb, gdy zauważone zostaną osoby wymagające pomocy.
Policja wskazuje też działania prospołeczne, które mogą udzielić wsparcia – telefon do służb, zgłoszenie miejsca pobytu osoby, a w miarę możliwości bezpośrednia pomoc, np. przekazanie ciepłego ubrania. Funkcjonariusze zwracają uwagę na seniorów i osoby schorowane, którym drobna pomoc, na przykład w zakupach czy rozpaleniu w piecu, może okazać się istotna.
Apel obejmuje również zwierzęta. Policja przypomina o zapewnieniu psom i kotom ciepłego, suchym miejsca do spania oraz dostępu do świeżej, niezamarzniętej wody. Tam, gdzie to możliwe, sugeruje zabranie zwierząt do pomieszczeń lub regularne sprawdzanie ich stanu.
Działania patroli mają na celu przeciwdziałanie bezpośredniemu zagrożeniu życia i zdrowia. Policja prosi mieszkańców o czujność i zgłaszanie interwencji, by wspólnie ograniczyć skutki surowej zimy dla ludzi i zwierząt.
na podstawie: Policja Wejherowo.
Ostatnie Artykuły

Kaszëbë vibes - warsztaty, które zmienią Twoje spojrzenie na kaszubszczyznę
![[PIŁKA NOŻNA] KSZO Ostrowiec – Wikęd Luzino 2:1 w Betclic 2. lidze. Gospodarze odwrócili losy meczu po przerwie](/images/mecz/thumbnails/kszo-ostrowiec-wiked-luzino-03062026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] KSZO Ostrowiec – Wikęd Luzino 2:1 w Betclic 2. lidze. Gospodarze odwrócili losy meczu po przerwie

Zbrodnia w dobrym stylu - Małgorzata Oliwia Sobczak w Wejherowie

Koralina wkracza do Wejherowa - czyli jak biblioteka uwodzi młodzież klimatem Gaimana

Planszówki w bibliotece - wielka rozgrywka bez zapisów i za darmo

Nowa pracownia IT w PZS nr 3. Uczniowie z Wejherowa zyskali 16 stanowisk komputerowych

R.U.R. ożyło w Wejherowie - roboty zawładnęły Filharmonią Kaszubską

Złodziej z Lęborska wpadł z amfetaminą w kieszeni podczas interwencji w wejherowskim markecie

Slalom po Trasie Kaszubskiej zakończony przez świadków. Kierowca miał 3 promile, a auto było skradzione

400 tysięcy złotych dla wejherowskiego szpitala

Rusza „mały spis rolny" w Wejherowie. Rolnicy mają czas do połowy sierpnia

Elektrownia jądrowa zmienia mapę edukacji. Powiat łączy szkoły z biznesem

„ZakoLEGujmy się!” – rodzinny turniej budowania z klocków w Wejherowie

Rodzinna Misja w CH Kaszuby. Dzieciaki opanowały centrum handlowe
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Gminy Wejherowo - kontakt, lokalizacja i obsługa interesantów
- Państwowa Inspekcja Pracy w Wejherowie - kontakt, skargi i porady prawne
- Parafia św. Anny w Wejherowie - Sanktuarium Pasyjno-Maryjne, historia i tradycje
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie - kontakt, godziny, zasiłki i pomoc
- Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Strzebielinie - filie, godziny, karta biblioteczna
- Nadleśnictwo Wejherowo - kontakt, leśnictwa, sprzedaż drewna i edukacja
