Włamali się do myjni - jednego zatrzymano na rowerze, drugiego zatrzymano jeszcze tego samego dnia

Policjanci zauważyli w środku nocy mężczyznę jadącego rowerem odpowiadającego wizerunkowi z monitoringu i zabezpieczyli w jego bagażu bilon oraz narzędzia. Kilka godzin później kryminalni zatrzymali drugiego podejrzanego - obaj usłyszeli zarzuty.
30 listopada około 03:30 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o włamaniu do panelu sterującego bezdotykowej myjni samochodowej w Wejherowie. Z panelu skradziono pieniądze w bilonie, a uszkodzenia wyceniono na łącznie 9 200 zł.
Teren myjni był objęty monitoringiem. Na podstawie zapisu policja szybko ustaliła wizerunek sprawcy i przekazała informację patrolom. Podczas penetracji rejonu policjanci prewencji zauważyli 43-latka jadącego rowerem, którego wygląd odpowiadał zabezpieczonemu nagraniu. Mężczyzna był zdenerwowany i nie potrafił logicznie wyjaśnić, dlaczego przemieszcza się w środku nocy.
W bagażu zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili znaczną ilość bilonu, przecinak, duży śrubokręt oraz rękawiczki. Przedmioty zabezpieczono, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na miejscu pracował technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady.
W toku dalszych czynności kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie ustalili, że do podobnych włamań doszło wcześniej - jeden z mężczyzn ma przypisane włamania do czterech innych myjni. Jeszcze tego samego dnia, po południu, funkcjonariusze zatrzymali drugiego podejrzanego - 35-latka. Obaj zostali osadzeni w areszcie.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. W związku z działaniem w warunkach recydywy obaj mężczyźni mogą podlegać karze - kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Dziś obaj zostaną doprowadzeni do sądu. Niewykluczone, że na wniosek prokuratora wobec mężczyzn zostanie zastosowany tymczasowy areszt.
na podstawie: Policja Wejherowo.
Ostatnie Artykuły

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Kontrole hulajnóg w Wejherowie. Jeden kierujący miał blisko 3 promile

Czy wypożyczalnia pomp w Gdyni zapewni Ci szybkie rozwiązanie problemów z wodą na placu budowy?

Rozbił ogrodzenie mimo sądowego zakazu. 26-latek miał ponad 2 promile

Awanse i wyróżnienia w wejherowskiej policji. Doceniono codzienną służbę

Syreny zabrzmią w Wejherowie. To będą ćwiczenia, nie alarm

58 awansów w Wejherowie, ośmiu policjantów wyróżniono wcześniej

106 dyplomów i ważny jubileusz. Absolwenci opuszczają wejherowską uczelnię

Upał w aucie i chwila nieuwagi. Policja z Wejherowa ostrzega

Trzy kontrole w powiecie wejherowskim - wszyscy byli nietrzeźwi

Policjant i strażacy ruszyli na Jezioro Żarnowieckie. Wspólny patrol

Mieszkańcy mogą wskazać, które problemy społeczne trafią do planu gminy

30-latek ukrył się w skrzyni na pościel. Policjanci znaleźli go po palcach

Półkolonie z wodną przerwą. Dzieci odwiedziły Wodne Ogrody
Przydatne dane teleadresowe
- Wejherowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - kontakt, godziny, wynajem mieszkań
- PGE Energia Odnawialna - Elektrownia Wiatrowa Żarnowiec w Czymanowie: kontakt i dojazd
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie - kontakt, oferta i zapisy
- Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Choczewie - kontakt, awarie, umowy i szambo
- Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie - kontakt, godziny, zajęcia
- Urząd Gminy Gniewino - kontakt, godziny i wydziały
