Naukobus odwiedza SP 9 w Wejherowie - uczniowie eksperymentowali z nauką

W Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie pojawił się Naukobus z interaktywnymi stanowiskami — młodzi mieli okazję dotknąć fizyki, anatomii i łamigłówek prowadząc własne doświadczenia.
- Zobacz jak w Wejherowie Naukobus rozbudza ciekawość
- Doświadcz pokazów Ministerstwa Nauki i Centrum Nauki Kopernik
- Sprawdź jak zabawa zmienia naukę uczniów
Zobacz jak w Wejherowie Naukobus rozbudza ciekawość
Do Szkoły Podstawowej nr 9 przyjechał mobilny pawilon edukacyjny Naukobus, w którym uczniowie pracowali przy angażujących eksponatach. Dzieci mogły samodzielnie eksperymentować i rozmawiać z prowadzącymi — edukatorami, którzy tłumaczyli zasady działania poszczególnych urządzeń i zachęcali do wyciągania wniosków z obserwacji.
Doświadcz pokazów Ministerstwa Nauki i Centrum Nauki Kopernik
Wizyta odbyła się w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik, co potwierdzają informacje przekazane przez Urząd Miasta Wejherowa. W Naukobusie znalazły się m.in. stanowiska pokazujące teorię zachowania momentu pędu — uczniowie siadając na wirtualnym krześle mogli zobaczyć w praktyce zasady fizyki — oraz trójwymiarowy model ludzkiego ciała, przy którym łatwiej zrozumieć anatomię.
Sprawdź jak zabawa zmienia naukę uczniów
Oprócz fizyki i anatomii, młodzi uczestnicy przetestowali łamigłówki i ćwiczenia mające trenować myślenie — to prosty sposób, by połączyć zabawę z rozwijaniem umiejętności logicznych i przestrzennych. Tego typu działania dają uczniom przestrzeń do dyskusji i samodzielnego dochodzenia do odpowiedzi, a szkoła zyskuje dodatkowe narzędzie do popularyzacji nauki.
na podstawie: Urząd Miasta w Wejherowie.
Ostatnie Artykuły

Weekendowa lista grzechów kierowców z powiatu wejherowskiego była długa

21 pomysłów weszło do gry w Wejherowskim Budżecie Obywatelskim

Sportowcy z powiatu odebrali wyróżnienia podczas gali w Victoria

Gmina Wejherowo układa nową strategię społeczną i otwiera się na uwagi mieszkańców

W Piaśnicy znów wybrzmiała pamięć o ofiarach i zobowiązanie wobec przyszłych pokoleń

Blisko 200 rowerzystów ruszyło na leśną trasę i zostało na ognisku
![[PIŁKA RĘCZNA] Aqua-Instal Jeziorak Iława – KS Tytani Wejherowo 32:24 w 23. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa A)](/images/mecz/aqua-instal-jeziorak-ilawa-ks-tytani-wejherowo-19042026-3224-2.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Aqua-Instal Jeziorak Iława – KS Tytani Wejherowo 32:24 w 23. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa A)
![[PIŁKA NOŻNA] Wikęd Luzino – Elana Toruń 2:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II)](/images/mecz/wiked-luzino-elana-torun-19042026-21-2.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Wikęd Luzino – Elana Toruń 2:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II)

Kartka dla Korczaka zakończyła się w Wejherowie i wybrzmiały ważne wartości

Uczniowie z „szóstki” najlepsi w turnieju o bezpieczeństwie na drodze

Elektryk od 60 lat wychowuje fachowców i pilnuje szkolnej tradycji

Przelicznik walut dla aukcji komorniczych i syndyków – jak wycenić majątek zagranicznych dłużników?

Wiatrówka w rękach sąsiada skończyła się śmiercią psa w gminie Łęczyce

