Mistrzostwa Polski w Nordic Walking w Wejherowie zaskoczyły techniką i pasją

W Powiecie Wejherowskim odbyła się wyjątkowa impreza sportowa, która przyciągnęła miłośników aktywnego trybu życia z całej Polski. Nordic Walking w nowym wymiarze – nie o czas tu chodziło, ale o perfekcyjną technikę i radość z ruchu na świeżym powietrzu!
- Wejherowo gościło mistrzów nordic walking z całego kraju
- Pasja i wsparcie lokalnych liderów napędzają rozwój nordic walking
Wejherowo gościło mistrzów nordic walking z całego kraju
12 lipca 2025 roku Powiat Wejherowski zamienił się w centrum sportowych emocji podczas drugiej edycji Mistrzostw Polski w Technice Nordic Walking. To wydarzenie wyróżniało się spośród innych zawodów tego typu, ponieważ najważniejsza była precyzja i poprawność wykonywanych ruchów, a nie szybkość pokonania trasy. Dzięki temu każdy uczestnik, niezależnie od wieku czy doświadczenia, mógł poczuć się zwycięzcą.
Nordic Walking to nie tylko modna forma rekreacji – to sposób na kompleksowy trening niemal całego ciała, angażujący aż 90% mięśni. Ta aktywność doskonale wpływa na układ krążeniowo-oddechowy oraz wzmacnia mięśnie bez nadmiernego obciążania stawów. Wydarzenie w Wejherowie było doskonałą okazją, by pokazać tę dyscyplinę jako idealną dla osób w każdym wieku, które chcą zadbać o zdrowie i kondycję.
Pasja i wsparcie lokalnych liderów napędzają rozwój nordic walking
Organizatorem mistrzostw był Marian Drewa – znany w regionie propagator nordic walking, który od lat inspiruje mieszkańców Pomorza do aktywności fizycznej. Jego zaangażowanie sprawiło, że impreza nabrała wyjątkowego charakteru i stała się miejscem spotkań ludzi pełnych pasji.
Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Wejherowskiego Marcina Kaczmarka oraz przy wsparciu Alicji Skwarło, Etatowego Członka Zarządu Powiatu. Po zakończeniu mistrzostw Marian Drewa osobiście podziękował im za pomoc i promowanie zdrowego stylu życia w naszym regionie.
Uczestnicy reprezentowali różne grupy wiekowe i poziomy zaawansowania, co podkreśliło otwartość i integracyjny charakter zawodów. Po sportowej rywalizacji nadszedł czas na rozmowy i wymianę doświadczeń, a także wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków dla wszystkich biorących udział.
Powiat Wejherowski po raz kolejny potwierdził swoją rolę miejsca sprzyjającego aktywności fizycznej i promującego wartości prozdrowotne. Już dziś można mieć nadzieję, że kolejne edycje mistrzostw przyciągną jeszcze więcej entuzjastów nordic walking gotowych do wspólnego celebrowania ruchu na łonie natury.
Na podstawie: Powiat Wejherowski
Ostatnie Artykuły

Flor de Toloache w obiektywie - wieczór z Siesta w Drodze żyje dalej na zdjęciach

Młodzi tancerze z sekcji Oliwii Szumny błysnęli na Kaszubskim Stolemie

Działkowcy z Nadrzecznej rozliczyli rok i postawili na bezpieczeństwo

42-latek wpadł po serii włamań - policja znalazła też narkotyki

Młodzi wejherowianie wybrali radnych, którzy przez dwa lata będą mówić ich głosem

Wielkanoc przy Dworcowej znów połączyła ludzi, którzy od lat trzymają się razem

Wejherowo zanurzy się w „Morzu” - wernisaż z rozmową z artystą

Pasieki, hodowle i sklepy zoologiczne wchodzą pod obowiązek rejestracji

Palmowa procesja w Wejherowie znów połączyła scenę, modlitwę i kaszubską tradycję
![[PIŁKA RĘCZNA] KS Tytani Wejherowo – SMS ZPRP Kwidzyn 38:37 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – nerwowa końcówka i ważne zwycięstwo gospodarzy](/images/mecz/thumbnails/ks-tytani-wejherowo-sms-zprp-kwidzyn-29032026-3837.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] KS Tytani Wejherowo – SMS ZPRP Kwidzyn 38:37 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – nerwowa końcówka i ważne zwycięstwo gospodarzy

Sekundy nieuwagi w Luzinie - rowerzystka uderzyła w bok Toyoty

Słodycze znikają z półek - policja w Wejherowie bije na alarm

Wejherowska policja alarmuje - dzieci jadą do szkoły bez uprawnień

