UM Wejherowo: Lekcja samorządności w wejherowskim Ratuszu

1 min czytania
UM Wejherowo: Lekcja samorządności w wejherowskim Ratuszu

Lekcja samorządności w wejherowskim Ratuszu

Czym zajmuje się prezydent miasta, jakie są kompetencje samorządu, ilu jest radnych i na czym polega ich praca o funkcjonowaniu lokalnego samorządu opowiadał ósmoklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie Arkadiusz Kraszkiewicz.

Podczas lekcji o samorządzie młodzież poznała podstawy systemu samorządu lokalnego w Polsce oraz zadania, którymi zajmują się władze samorządu. Celem tego spotkania było zapoznanie uczniów ze strukturą, kompetencjami i zasadami funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce na przykładzie Wejherowa.

- Takie spotkania pomagają młodzieży zrozumieć ideę samorządu mówi Ewelina Hinc, nauczycielka historii SP nr 6. - Uczniowie mają okazję poznać włodarzy miasta i zapoznać się, jak w praktyce wygląda funkcjonowanie lokalnej demokracji.

Jak podkreśla Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. ekonomiczno- społecznych, idea promowania wśród młodzieży wiedzy o samorządzie terytorialnym oraz upowszechnianie idei samorządności, jest nieodłącznym elementem edukacji młodych ludzi.

_Mam nadzieję, że taka lekcja pomogła Wam zrozumieć ideę samorządu oraz zachęciła do aktywnego udziału w życiu naszego miasta, bo to Wy w przyszłości będziecie zmieniać Wejherowo powiedział do młodzieży _Arkadiusz Kraszkiewicz . Bądźcie dumni z naszego miasta i pamiętajcie, że Wejherowo także dzięki Wam może się pięknie rozwijać.

__

Urząd Miasta Wejherowo,

wejherowo.pl/artykuly/lekcja-samorzadnosci-w-wejherowskim-ratuszu-a9708.html

Autor: krystian