Spektakl dla dzieci, kącik zabaw retro, planszówki i pokaz iluzji - m.in. takie bajkowe atrakcje przygotowaliśmy podczas festynu „Rodzinne z bajkami zGRYwanie”. Festyn odbył się w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Festyn „Rodzinne z bajkami zGRYwanie” zgromadził wielu małych, przebranych w bajkowe stroje czytelników,ich rodziców i dziadków. Były gry podłogowe, kącik zabaw retro, podczas których można było przypomnieć sobie projektor do filmów czy grę w kapsle. Była okazja, aby zagrać w grę terenową w budynku biblioteki i znaleźć upominki. Specjalną niespodziankę przygotowała grupa teatralna SUTW „Srebrna Nitka” i „Errata”, która wystawiła spektakl „Nie ma tego złego”, której przesłaniem było, jak bardzo w bajkach potrzebne są „czarne charaktery”. Dużo widzów przyciągnął też pokaz iluzji w wykonaniu Rafała Reszke.

Bajkowy klimat podtrzymała także wystawa fotografii z sesji plenerowej , w której wzięli mali czytelnicy biblioteki przebrani w stroje ulubionych bajkowych postaci, a upominki dla małych modeli wręczyli Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektor biblioteki i Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Autorem zwycięskiego projektu „Rodzinne z bajkami zGRYwanie” zrealizowanego w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego, był Krzysztof Powałka.